Avatar uživatele
band of brot

Můžu dát okamžitou výpověď za srážku ze mzdy?

Když mi ve firmě strhnou ze mzdy jako pokutu a mě to naštve, můj příjem bude potom nižší než minimální mzda. Může dát okamžitou výpověď? Dá se to považovat za nevyplacení mzdy?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 2981 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
da ny

Pokud jste způsobil nějakou škodu/újmu zaměstnavateli, máte to snad i písemně zdůvodněno…
Pokud jste z nějakého důvodu nedostal „odměnu“ – není nároková…
Důvod k okamžité výpovědi to spíše není (nějakou mzdu jste v termínu dostal).
Svévolným odchodem ze zaměstnání můžete zaměstnavateli způsobit další „škodu“, která je soudně vymahatelná.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mojitek

Pokutu můžou dávat jen orgány. Si myslím, že ti jen nevyplatili premie nebo prostě nějakou pohyblivou složku mzdy, ne?

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Okamžitou výpověď můžeš dát i ty, zcela bez důvodu, možná i bude firma ráda. Není to nevyplacení mzdy ani pokuta. Může jít o porušení pracovní smlouvy a tam se minimální mzda neuplatňuje. Pokud jsi ve zkušební době, můžou tě vyhodit okamžitě a bez udání důvodů.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Randeolog01

Ano, můžeš, ale zaměstnavatel ti ji musí podepsat a může ti říct, že musíš počkat měsíc… Pak jsi závislý na zaměstnavateli, ale nikdy neukončuj práci, když nemáš jistou jinou – malá rada :)

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
simir7

Ze základní mzdy firma nemůže sama od sebe strhávat peníze.Musí být sepsána dohoda o srážce ze mzdy.Do toho nepatří prémie,odměny atd.V zákoníku práce je jasně napsané kdy je možné podat okamžitou výpověd.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek