band of brot

Můžu dát okamžitou výpověď za srážku ze mzdy?

Když mi ve firmě strhnou ze mzdy jako pokutu a mě to naštve, můj příjem bude potom nižší než minimální mzda. Může dát okamžitou výpověď? Dá se to považovat za nevyplacení mzdy?

Nejlepší odpověď
da ny

Pokud jste způsobil nějakou škodu/újmu zaměstnavateli, máte to snad i písemně zdůvodněno…
Pokud jste z nějakého důvodu nedostal „odměnu“ – není nároková…
Důvod k okamžité výpovědi to spíše není (nějakou mzdu jste v termínu dostal).
Svévolným odchodem ze zaměstnání můžete zaměstnavateli způsobit další „škodu“, která je soudně vymahatelná.

Další odpovědi
mojitek

Pokutu můžou dávat jen orgány. Si myslím, že ti jen nevyplatili premie nebo prostě nějakou pohyblivou složku mzdy, ne?

Kepler

Okamžitou výpověď můžeš dát i ty, zcela bez důvodu, možná i bude firma ráda. Není to nevyplacení mzdy ani pokuta. Může jít o porušení pracovní smlouvy a tam se minimální mzda neuplatňuje. Pokud jsi ve zkušební době, můžou tě vyhodit okamžitě a bez udání důvodů.

Randeolog01

Ano, můžeš, ale zaměstnavatel ti ji musí podepsat a může ti říct, že musíš počkat měsíc… Pak jsi závislý na zaměstnavateli, ale nikdy neukončuj práci, když nemáš jistou jinou – malá rada :)

simir7

Ze základní mzdy firma nemůže sama od sebe strhávat peníze.Musí být sepsána dohoda o srážce ze mzdy.Do toho nepatří prémie,odměny atd.V zákoníku práce je jasně napsané kdy je možné podat okamžitou výpověd.