Můžu dát okamžitou výpověď za srážku ze mzdy?

Když mi ve firmě strhnou ze mzdy jako pokutu a mě to naštve, můj příjem bude potom nižší než minimální mzda. Může dát okamžitou výpověď? Dá se to považovat za nevyplacení mzdy?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Pokud jste způsobil nějakou škodu/újmu zaměstnavateli, máte to snad i písemně zdůvodněno...
Pokud jste z nějakého důvodu nedostal "odměnu" - není nároková...
Důvod k okamžité výpovědi to spíše není (nějakou mzdu jste v termínu dostal).
Svévolným odchodem ze zaměstnání můžete zaměstnavateli způsobit další "škodu", která je soudně vymahatelná.

Další odpovědi:

Zlatý

Pokutu můžou dávat jen orgány. Si myslím, že ti jen nevyplatili premie nebo prostě nějakou pohyblivou složku mzdy, ne?

Stříbrný

Okamžitou výpověď můžeš dát i ty, zcela bez důvodu, možná i bude firma ráda. Není to nevyplacení mzdy ani pokuta. Může jít o porušení pracovní smlouvy a tam se minimální mzda neuplatňuje. Pokud jsi ve zkušební době, můžou tě vyhodit okamžitě a bez udání důvodů.

Ano, můžeš, ale zaměstnavatel ti ji musí podepsat a může ti říct, že musíš počkat měsíc... Pak jsi závislý na zaměstnavateli, ale nikdy neukončuj práci, když nemáš jistou jinou - malá rada :)

Pokročilý

Ze základní mzdy firma nemůže sama od sebe strhávat peníze.Musí být sepsána dohoda o srážce ze mzdy.Do toho nepatří prémie,odměny atd.V zákoníku práce je jasně napsané kdy je možné podat okamžitou výpověd.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.