anony.M

Můžu dát na youtube klip v kterém jsem použila obrázky stažené z netu?

Udělala jsem si v Movie makeru „klip“ k jedné písničce,do klipu jsem dala obrázky,které jsem si stáhla z internetu.Takže na ně nemám autorská práva.A k písničce taky ne.Ale youtube je takovýhlech videí plné,ne?Dělá to tak asi spousta lidí,nebo ne?Když to tam nahraju,hrozí mi něco-pokuta nebo tak?Nebo by mi to jen smazali?Díky.

Nejlepší odpověď
Ella

akorát ti k tomu napíšou, v tvém soukromém profilu, že obsah videa se shoduje s obsahem třetích stran, ale video zůstane přístupné. Když tak do popisu videa napiš ©copyright, interpreta písničky a například, že materiál použitý ve videu nepatří tobě, a je to :)
Doplňuji:
RomanP: Myslíte, že když to někdo kreslil, tak nepozná, že je to jeho dílo??! Je mnohem lepší a morálnější nechat obrázek/ fotku/ kresbu tak jak je, s podpisem a se vším, a autor když ji pozná bude v klidu, protože je tam vidět jeho podpis, než když ji někdo „trošku“ upraví, vymaže podpis a dělá, že on nic, on muzikant…

Další odpovědi
Michal Kole

Legální to není, ale myslím, že hrozí jen smazání.

RomanP

uprav ty obrázky aby byly jiné než ty origoš, potom vymaž z obrázků veškeré info o úpravách a pochybuji že tě někdo napadne že je to jeho a nikoli tvoje. Na Youtube je spousta různých klipů kde hraje třeba hudba kterou rozhodně nevytvořil autor klipu a jsou tam ty filmečky doteď