Ella

Můžu dát na přední sklo deku, abych ráno nemusela škrábat?

Nebo mi naopak přimrzne i ta? :D A co stěrače? Položit na deku nebo nechat zvednuté? :D
Máte nějakou jinou radu?

A ještě jedna otázka – co můžu udělat, aby nepřimrzly dveře? Někdo říkal, že potřít gumu na dveřích olejem, pomůže to?

Nejlepší odpověď
brillant

Na okno zvenku používám igelit, zaklapnu ho předníma dveřma. Stěrače nechám přiklopený, než ten igelit ráno stáhnu, tak je rukou uvolním. Na gumu ve dveřích se natírá glycerínový olej.

Další odpovědi
venkovan

Lepší je igelit, karton – deka může nechat na skle chlupy. Stěrače nedzvednou aby se nedotákaly skla (podpírám je třeba kolíčkem na prádlo, krabičkou od sirek, apod., a na gumu dveří se prodává silikonový olej. A lepší než škrabat, je okno postříkat rozmrazovačem – nepoškrábe se sklo pískem v ledu.

hanulka11

používám clonu s alu stranou na sklo a v pohodě nic ti nepřimrzne a stěrače nechám normálně na ní položené

Hlada

Žádnou deku ani olej! Igelit pod stěrači a glycerin na gumu.
Ještě lepší je použít na sklo přípravek typu „tekuté stěrače“. Námraza se na sklo nepřichytí, dá se stáhnout stěrkou a navíc se ve vyšší rychlosti nemusejí stěrače vůbec používat.

terry

Deku tam dat muzes, ale okno musi byt suche. Ab\ neprimrzla. Staci i karton z krabice.
A na dverni gumu ti prodaji sprej se silik.olejem. Take ho tam strikam.

novaklen

Deku bych asi nepoužívala. Jak radí někteří, tak buď igelit nebo já takto například používám starou stínící clonu proti slunci (takovou tu stříbrnou) a funguje to taky. Normálně ji dávám pod stěrače a upravila jsem ji tak, aby se dala zavřít do dveří a neulétla. Jinak co se týče těch stěračů, já teď uvažuji nad tím, že bych zkusila takové ty tekuté stěrače . Nevíte náhodou jestli dokáží zabránit i námraze na čelním skle?