Rocker

Můžu dát do videokamery 7,4V baterii, když původní byla 7,2V?

Nejlepší odpověď
tforro

Počítám že jeden údaj je u originální baterie a druhý údaj k druhovýrobě. Pokud tam jde bez jakýchkoliv úprav strčit, tak ano. Stejně tak to bylo u telefonů nokie a siemens. Stejně ty údaje na štítku nesedí od žádných baterií, jsou to teoretické hodnoty a V a mA tam lítají kus od kusu.

Další odpovědi
jáára

ano

lukas1912

nemužeš musi bit ktera tam bila původni

mzm

Vůbec to nevadí.

Li-xx aukumulátory, které se na tyto účely používají, mají napětí, které podle stavu nabití a kolísá od cca 3V po 4,2– 4,3V na článek. To je od 6 do 8,6V na dvojčlánek, který je pravděpodobně v akumulátoru pro kameru. Takové rozdíly v napájecím napětí přístroj zvládne, takže jestli je v nominálním napětí rozdíl 0,2V nehraje roli.

Výrobci pak uvádí napětí celkem rozdílně, jako 3,6; 3,7 v na článek (liší se to podle technologie (Li-pol, Li-ion, Li-fe) i podle výrobce – co jsem četl).