Avatar uživatele
Alick

Můžu dát dceři jméno Clara?

Můžu dceru pojmenovat Clara? Je to v knize M. Knappové? A co se vám líbí víc – Clara nebo Nelly? (narodí se tady, ale budeme se stěhovat do zahraničí, proto nechci dát české).

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Hlasujte v anketě
Zajímavá 0 před 4269 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Ella

Clara

je to pěkné jméno, proč by to nešlo? :) je to jako pro princeznu :) zatím jsou v naší republice 2 Clary :)

myslím, že v dnešní době je možné dát miminku jakékoliv jméno… když děti na severu Evropy pojmenovávají Google a podobné kraviny…
Doplňuji:
kolegyně pojmenovala dcerku Kira, taky se chtějí odstěhovat časem do zahraničí :)

Upravil/a: Ella

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Clara

Matriky jsou dnes podstatně benevolentnější, než tomu bývalo dříve. Osobně bych se přikláněla k české verzi a pojmenovala holčičku Klára. V přizpůsobování se cizině spatřuji určitou míru podbízivosti. Nějak mi schází vztah k domovině a vlastenectví, pokud už teď uvažujete o vystěhování a dítě chcete pojmenovat tak, aby nemělo v cizině problém. Jenže by ho nemělo ani tak. Zřejmě máte pocit, že psáno s C a krátkým a zní toto jméno cizokrajněji.
Je to Vaše volba. Chápu takové úlety u slavných, kteří nevědí, co roupama dělat.
Projděte si ještě jednou kalendář – je tam tolik krásných jmen a většinou jsou naše česká, matrikami bez problémů užívaná.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Avatar uživatele
Funna

Nelly

bylo by dobré zajít na matriku a tam si ověřit, že tohle jméno můžete použít…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ArsandBar

Nelly

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aramah

Nelly

Vzhledem k mému jménu je dovoleno vše :)
Nelly je moc hezké jméno…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
martin14

Nelly

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kartar

Clara

Doplňuji:
Počul som,že podmienkou na meno dieťaťa je,aby ho našiel Google.Ak tam je,môže ho dieťa dostať.Ak tam nie je,a my vieme,ktorá krajina ho používa,je treba potvrdenie ambasády.
Ale: meno Klára sa mi páči zo slávneho filmu Morgiana,a meno Clara z románu Jeana Giona Spev sveta.
Nelly je nežné,ale Clara je vznešené…prajem dobrú voľbu.

Upravil/a: kartar

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Clara

A proč ne Jana – to i v cizině se nechá vyslovit.
Podstatné je, že nezáleží na jménu co rodiče dají svému dítěti, ale na tom, jak dítě vychovají aby bylo platným členem společnosti. Potom i na Trininadu si zvyknou říkat Václava

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Clara

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Alick

Funna: na matriku určitě zajdeme, zatím vybíráme předběžně, tohle jsou favoritky.

Ella: ono jde o to, aby bylo jméno schválené p. Knappovou, jinak si od ní člověk musí vyžádat nějaké odůvodnění…

ocko: i nad Klárou jsme uvažovali, ale Clara se nám líbí víc. Jinak pravda, vztah k ČR nemám a vlastenka nejsem, jen proto, že tu zatím žiju, nebudu dávat dítěti české jméno… Čistě z estetických důvodů, cizí varianty se mi v těchto dvou případech líbí víc a podbízivost v tom není ;)

…a děkuju všem, co se zatím vyjádřili, za reakce. :)

před 4269 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Alick, napsala jsem jen svůj názor a konečná volba je opravdu na Vás rodičích. Mými škarohlídskými komentáři si to rozhodně nenechejte zkazit, jsem prostě konzervativní a u dcery jsem se dost podivovala tomu, že vnučku pojmenovala Sára. Už i to jsem považovala za jakési „vybočení“. V září se má narodit další vnučka, tak se jenom modlím, abych se vyvarovala včas komentářů, kdyby to bylo zase něco ne dost českého.
Samozřejmě ale bez ohledu na jméno přeji Vám a Vaší holčičce hodně dobrého, pevné zdraví a ať je pro Vás takovým tím malým hřejivým sluníčkem.

před 4269 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alick

Já vím, taky to sami za sebe rozhodneme, ale každý názor se hodí :) Pro mě je právě konzervatismus nudný, nezajímavý, nenacházím se v něm… Každý máme svůj názor, a tak je to taky správně ;)
Jinak Sára je moc hezké jméno, sestra dala dceři druhé křestní Sarah ;)
A za přání moc děkuju!

před 4269 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy