noen

Můžu čerpat mateřskou i rodičovský příspěvek?

Je možné nějakým způsobem čerpat rodičovský příspěvek na dítě, které má nyní 1 rok a zároveň pobírat mateřskou na dítě, které porodím v říjnu? Nástup na MD mám 26.8.2011 Jsem svobodná, otec dítěte pracuje za min.mzdu a v důchodu máme dědečka. Děkuji za rady a odpovědi

Nejlepší odpověď
Danča84

Ne, bohužel s nástupem na druhou mateřskou začneš znovu pobírat Peněžitý příspěvek v mateřství, Rodičovský příspěvek pobíraný během rodičovské dovolené s prvním dítětem nástupem na druhou mateřskou dovolenou zaniká. Jedině, že by šel na novou mateřskou otec dítěte, ale silně pochybuju, že by to tak šlo. Za zeptání nic nedáš, zkus to na Úřadě státní sociální podpory (tam co jsi žádala o rodičovský příspěvek na první dítě). Držím palečky, ale moc nadějí Ti nedávám.