Rokio

Můžu být potrestán za tohle?

Šel jsem do Kauflandu, kde jsem si nic nekoupil, a tak jsem šel z Kauflandu místem, kde přicházejí zákazníci. Najednou se spustil alarm. Spustil se bezprostředně potom, co jsem tím místem prošel. Na tom místě jsem pět vteřin stál jako tvrdé y pak jsem sprintem utekl, přičemž jsem nikoho neporazil.

Můžu být potrestán za tento čin, i když jsem při něm nic neukradl?

Nejlepší odpověď
kapka

Když tě nikdo nezkontroloval hned, teď už tě kvůli tomu nikdo hledat nebude. Ty alarmy často reagují, i když u sebe člověk žádné kradené zboží nemá. U nas v Penny to houká celkem často při příchodu do prodejny, nikoli při odchodu. Nikdo to tam už ani neřeší.

Další odpovědi
anonym

a koho by potrestali, někoho, kdo utekl a fyzicky není?

Drap

Nemůžeš.

Dochy

Podle toho jak to popisuješ není důvod Tě nějak trestat. A příště neutíkej sprintem, je to mezi lidmi nebezpečné a podezřelé. Je možné, že tam mají nějaké čidlo právě na obrácený průchod a také je možné, že elektronické bráně „něco přelétlo přes nos“.
Ochranka tě může požádat abys jim ukázal tašku, Ty nemáš povinnost jim vyhovět. Ochranka Tě v případě nějakého podezření může zadržet do příchodu policie.

bububabu

A proč by někdo utíkal když nic neukradl, že? dost divná reakce…