Muzu brigadovat na neschopence?

Muze pacient, jenz nemuze zvedat bremena, pri sve prace neschopnosti chodit o vikendech brigadovat s necim lehkym?

Nejlepší odpověď
mosoj

Můžete, ale pouze do doby než to zjistí sociálka nebo váš zaměstnavatel. Pak máte po nemocenské a možná že i po zaměstnání.

Debilní logika. Váš zaměstnavatel za vás platí sociální pojištění( v prvních dnech i celou nemocenskou!) a v jeho zájmu je
aby jste se co nejdříve vrátil jemu do práce a ne někde brigádničil !! Výpověď by byla oprávněná.

Další odpovědi
Drap

Nesmí, pokud je na neschopence musí dodržovat léšebný řád

hanulka11

jednou jsi nemocný ,tak se kurýruj a nemůžeš si nikde vydělávat

Michal Kole

Já myslím, že asi ne. Když jste v pracovní neschopnosti tak se třeba nemůžete zaevidovat ani na úřadě práce, pokud vás zaměstnavetl zranil a vy jste podala ze vzteku výpověď.

ale prakticky by mohl, pracovní neschopnost má na zvedání břemen na poště, ale v call centru sedí u telefonu a PC

Bohužel zákon tuto alternativu neřeší a zakazuje vše.

verka

…maximálně s lehkou dívčinou, no ale pak to zase nebude brigáda.