Můžu brát tolik vitaminů najednou?

Doktorka mi před otěhotněním doporučila 3 druhy vitaminů (přírodních) + kyselinu listovou v tabletách,a to už tři druhy vitaminů beru (což jsem jí řekla). Přesto jí nevadí,že jich beru tolik najednou.Je to normální?Přijde mi to nějak moc.
Doplňuji:
Jde o to,že jsem vysadila po 10 letech HA.Ještě nejsem těhotná.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

není to normální, rozhodně nepřekračujte doporučenou denní dávku...

při prvním těhotenství mi doktor taky doporučil nějaké vitamíny a už při druhém mě varoval, abych to nepřeháněla, prý se zjistilo, že se po nich rodí zbytečně velké děti a to taky není dobře - stačí 1 tableta obden případně i méně často
maximálně bych ze začátku brala pravidelně tu kyselinu listovou, ale pak bych zvolnila - pokud jíte zdravě, tak ani žádné extra vitamíny nepotřebujete
Doplňuji:
jen mě napadlo, pokud při těhotenství zvracíte, tak v tom případě můžou nějaké vitamíny chybět a neuškodí je doplňovat, i uměle... jinak bych fakt byla opatrná

Další odpovědi:

Zlatý

Záleží na tom, kolik a čeho berete.
Velké děti se rodí pouze po větším množství některého z vitamínů.
Např.v případě antioxidantů je lépe brát např po 1 tbl ale více druhů - širší spektrum. Někdo potřebuje více C a jiný třeba Lecitinu. A také záleží , ve kterém trimestru jste.
Záleží také na tom, které vitamíny užíváte. Mají velice rozdílné účinky.
. Zařadit byste měla Multivit (ale také ne každý je dobrý), C, B, Calc, Mg, železo, Omega3. Při kojení je třeba dobré přidat Multikaroten.
Také byste měla vědět, kdy které brát a kolik. To záleží na výrobci.
Nelze to brát informaci všeobecně.
Na mail mohu poslat doporučenou suplementaci.

Zlatý

Nedávno jsem četl v tisku, výsledky vědeckého výzkumu prováděného v Anglii, kde bylo konstatováno že se došlo k závěru že nadměrný přísun vitamínů způsobuje rakovinu !!!
Na konec bylo konstatováno že nadměrný přísun vitamínů má mnohem horší zdravotní dopad než jejich nedostatek. Závěr si musí udělat každý sám.

Pokročilý

Není vitamín jako vitamín!
Běžně prodávané přípravky jsou ve formě slisovaných tabletek a vstřebatelnost vitamínů pro náš organismus je velmi obtížná. Takže k předávkování by nemělo docházet, ale jde spíše o složení tabletky, různá pojiva a nositelé vitamínů nejsou přírodního složení, tudíž se ukládají v našich orgánech až mohou způsobit nejrůznější zdr. potíže. Dle studie našeho odborníka přes potravinové doplňky RNDr. Meravého, je vstřebatelnost z takové tabletky max 10% a zbytek se vyloučí. Laicky řečeno, kupujeme si drahou moč a stolici.

Určitě pro podporu těhotenství kys. listovou doporučuji. Vitamíny nejlépe z pestré stravy a kvalitních doplňků stravy, kde je vysoká vstřebatelnost.
Mnoho důležitých vitamínů je rozpustných v tucích, je tedy ideální, když je jejich nosičem např. řepkový, brutnákový, pupalkový olej.
Máme řadu skvělých zkušeností s otěhotněním párů, kterým se i několik let nedařilo počít miminko. Nemusí být zdr. problém, a přesto otěhotnění je potíž. Stačí dodat antioxidant vit. E, kterému též říkame vitamín početí.

Máte-li zájem o výhradně české bylinkové produkty, které dodávají našemu organismu jen ty nejčistší a nejkvalitnější vitamíny, minerály a další látky z bylinek s max vstřebatelností....nahlédněte na níže uvedený web.

Zdroj: www.okg-fit.cz/zdravislaskou

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1282
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.