Avatar uživatele
anonym

Můžu brát tolik vitaminů najednou?

Doktorka mi před otěhotněním doporučila 3 druhy vitaminů (přírodních) + kyselinu listovou v tabletách,a to už tři druhy vitaminů beru (což jsem jí řekla). Přesto jí nevadí,že jich beru tolik najednou.Je to normální?Přijde mi to nějak moc.
Doplňuji:
Jde o to,že jsem vysadila po 10 letech HA.Ještě nejsem těhotná.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? MA-SU-KA před 4567 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
pokazdejinak

není to normální, rozhodně nepřekračujte doporučenou denní dávku…

při prvním těhotenství mi doktor taky doporučil nějaké vitamíny a už při druhém mě varoval, abych to nepřeháněla, prý se zjistilo, že se po nich rodí zbytečně velké děti a to taky není dobře – stačí 1 tableta obden případně i méně často
maximálně bych ze začátku brala pravidelně tu kyselinu listovou, ale pak bych zvolnila – pokud jíte zdravě, tak ani žádné extra vitamíny nepotřebujete
Doplňuji:
jen mě napadlo, pokud při těhotenství zvracíte, tak v tom případě můžou nějaké vitamíny chybět a neuškodí je doplňovat, i uměle… jinak bych fakt byla opatrná

Upravil/a: pokazdejinak

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ReHu

Záleží na tom, kolik a čeho berete.
Velké děti se rodí pouze po větším množství některého z vitamínů.
Např.v případě antioxidantů je lépe brát např po 1 tbl ale více druhů – širší spektrum. Někdo potřebuje více C a jiný třeba Lecitinu. A také záleží , ve kterém trimestru jste.
Záleží také na tom, které vitamíny užíváte. Mají velice rozdílné účinky.
. Zařadit byste měla Multivit (ale také ne každý je dobrý), C, B, Calc, Mg, železo, Omega3. Při kojení je třeba dobré přidat Multikaroten.
Také byste měla vědět, kdy které brát a kolik. To záleží na výrobci.
Nelze to brát informaci všeobecně.
Na mail mohu poslat doporučenou suplementaci.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Nedávno jsem četl v tisku, výsledky vědeckého výzkumu prováděného v Anglii, kde bylo konstatováno že se došlo k závěru že nadměrný přísun vitamínů způsobuje rakovinu !!!
Na konec bylo konstatováno že nadměrný přísun vitamínů má mnohem horší zdravotní dopad než jejich nedostatek. Závěr si musí udělat každý sám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
MacaM

Není vitamín jako vitamín!
Běžně prodávané přípravky jsou ve formě slisovaných tabletek a vstřebatelnost vitamínů pro náš organismus je velmi obtížná. Takže k předávkování by nemělo docházet, ale jde spíše o složení tabletky, různá pojiva a nositelé vitamínů nejsou přírodního složení, tudíž se ukládají v našich orgánech až mohou způsobit nejrůznější zdr. potíže. Dle studie našeho odborníka přes potravinové doplňky RNDr. Meravého, je vstřebatelnost z takové tabletky max 10% a zbytek se vyloučí. Laicky řečeno, kupujeme si drahou moč a stolici.

Určitě pro podporu těhotenství kys. listovou doporučuji. Vitamíny nejlépe z pestré stravy a kvalitních doplňků stravy, kde je vysoká vstřebatelnost.
Mnoho důležitých vitamínů je rozpustných v tucích, je tedy ideální, když je jejich nosičem např. řepkový, brutnákový, pupalkový olej.
Máme řadu skvělých zkušeností s otěhotněním párů, kterým se i několik let nedařilo počít miminko. Nemusí být zdr. problém, a přesto otěhotnění je potíž. Stačí dodat antioxidant vit. E, kterému též říkame vitamín početí.

Máte-li zájem o výhradně české bylinkové produkty, které dodávají našemu organismu jen ty nejčistší a nejkvalitnější vitamíny, minerály a další látky z bylinek s max vstřebatelnos­tí…nahlédněte na níže uvedený web.

Zdroj: www.okg-fit.cz/zdravis­laskou

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Cizecek.M

Já uvažuju nad chlorellou. Co vím, tak jsou to jenom vitamíny a antioxidanty. Zkušenosi někdo?

Avatar uživatele
GabulkaA

Ahoj, pokud jsou vitamíny přírodní, neměla bych strach :) Pokud ne, přešla bych na přírodní formy :)

před 1022 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví