cyklista

Můžu bez občanky objednávat věci z e-shopu?

Můžu bez občanky objednat zboží z e-shopu na dobírku?

Odpovědi
Kepler

Kromě České pošty žádná dopravní služba po mně občanku nikdy nepožadovala, většinou jen podpis elektronickou tužkou na ten jejich placatý nesmysl. E-shop zajímá jenom platba.

anonym

Můžeš, ale při odběru zásilky musíš předložit OP.

Tw!st

můžeš, dopravce po tobě ale bude chtít nějaký doklad pro ověření totožnosti.

Domisnikis

Moje zkušenost je taková, že do 15-ti let jsem vše objednal na tátu, a on to vyzvedl, a pak mi to jednoduše dal. Jednou mi ale přišel dopis s PINem k mé platební kartě, a ten byl pochopitelně do vlastních rukou. Cestovní pas mi jako doklad bohatě stačil, a na poště neměli problém. S dobírkou zkušenost nemám, ale můžeš to zkusit jako já.