zjentek

Můžu bejt pochovanej na svý zahradě?

..řekněme, že mám zahradu tak velikou, že rozhodně nebudu „smrdět“ sousedům někde u plotu a ani svou kontaminací nic a nikoho neohrozím. No a v závěti pak budu mít zásadně daný poslední přání, že chci být pochovanej na tý zahradě ..co udělaj?

Nejlepší odpověď
Drap

Náš zákon neumožňuje aby jsi byl pochován klasickým způsobem / do země / na svém pozemku. Na žádost tvou či pozůstalých ti může být povoleno vybudovat na své zahradě důstojné pietní místo a tam může být uložen tvůj popel.

Další odpovědi
gecco

Co udělaj?
😉
Jsou dvě možnosti

  • vyhoví tvému přání a vystaví se tak potutě a tvé ostatky exhumaci
  • nevyhoví tvému přání

___
Mimo ´běžná´ pohřebiště – tedy i na vlastním pozemku, se můžeš nechat po zpopelnění rozptýlit.
___
Variantou „C“ by pak bylo zřízení veřejného nebo neveřejného pohřebiště, viz -„Veřejné pohřebiště lze zřídit na návrh obce nebo registrované církve nebo náboženské společnosti na pozemku v jejich vlastnictví…“ (§17, zákon 256/2001 Sb.).
A protože se těžko staneš obcí, musel by ses stát církví (třeba ji založit).
😉

Lamalam

Doktor Přemek Podlaha měl na zahradě pochovaného Ukrajince a taky to šlo.

marci1

Pohřbí Tě do hrobu nebo hrobky na veřejném nebo neveřejném pohřebišti, nebo Tě nechají zpopelnit v krematoriu. Dle paragrafu 2 písm. c) zákona č. 256/2014, je jiné pohřbení zakázáno. Jiný způsob pohřbení by byl v rozporu s dikcí zákona a takové jednání by bylo v souladu s par. 26 zákona o pohřebnictví považováno zejména za přestupek a mohlo by být potrestáno sankcí v podobě pokuty do výše 50.000,– Kč. ☹
Doplňuji:
Omlouvám se, zdroj nelze zkopírovat.
http://www.za­konyprolidi.cz/cs/2001-256

Zdroj: https://dspace­.upce.cz/bitstre­am/10195/38407/1/Po­hansk%C3%A1%20f­ederace%20v%20%C4­%8Cesk%C3%A9%20re­publice_%20Jej%C3­%AD%20aktivity%20a%20ro­le%20ve%20vzta­hu%20k%20hnut%C3%AD­m%20navazuj%C3%AD­c%C3%ADm%20na%20ar­chick%C3%A9%20kul­ty.pdf

mosoj

Zpopelněný můžeš odpočívat kdekoliv , třeba doma na polici.
Pochován můžeš být jedině na hřbitově.

anonym

Můžeš bejt pochovanej na svý zahradě,sežeň si velkej menhir-tedy kámen a do něj vyvrtej odpovídající otvor,aby tvůj popel pak do kamene mohli pozůstalí vložit a třeba zadělat ovor voskem.

bulík

A co takhle pohřeb do kosmu, není to drahý, dohledej si na netu, ale je to i tady někde v databazi.