Stingo

Můžu akceptovat do účetnictví paragon z Tesca přes 10 tisíc, který je za repre, takže nebudu odpočítávat DPH?

Má obchod povinnost mi vystavit fakturu? Kolegyni sdělili, že to nedělají. Paragon přece může být jen do 10 tisíc.

Odpovědi
McArthur

Fakturu Vám vystavit nemusí. Zákon to nenařizuje ani u částek nad 10000 Kč. Zákon říká, že na dokladech nad 10000 Kč bude uveden prodávající (všechny jeho zákonem nařizované údaje), a to tam je a následně bude uveden kupující a jeho zákonem vyjmenované údaje. Dopsat své vlastní daňové údaje si umíte, takže si je tam dopište a doklad klidně zařaďte do účetnictví, pokud kupované položky jsou pro Vás daňově uznatelné.