Stříbrný

Můžou záchranáři šacovat zraněného?

Byl jsem u případu, kdy záchranáři, přestože jsem jim sděloval, že doklady má pacient v autě, tak nemohou bez policie vstoupit do auta.
Zajímalo by mě však, zda mohou tzv. prošacovat pacienta, zda nemá v peněžence doklad totožnosti, popř. průkaz cukrovkáře či jiný.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Ne nemůžou, nemůžou se ani dívat do mobilu.
Doplňuji:
Led to se u nás dělá až v nemocnici, je nutné ty věci ihned sepsat a to záchranka není schopná vést takovou administrativu.

Ještě větší problém je kontrola mobilu.

Další odpovědi:

Bronzový

Bylo by normální nepoužívat slovo šacování, práce záchranářů a jím podobných složek si velice vážím, proto si myslím, že jakýkoliv přístup do "kapes" by měl být jednoznačně povolen.

Zlatý

Ano, ale len pre zistenie, či má zranený nejaký doklad o obmedzeniach (alergie) na lieky. Úkony na zistenie totožností a iných právnych náležitostí vykonáva polícia.
Doplňuji:
otázka znie, či to môžu,
otázka neznie, či to niekde robia a niekde nerobia...

AD zzzlatokopka, bola som priamym svedkom v rôznych štátoch, keď si záchranári pomocou "prešacovania, rýchlou kontrolou" overovali, či môžu podať potrebný liek.
o mobiloch a iných elektronických zariadeniach nehovorím.
Ale sú ľudia, ktorí vedomí si istej neznášanlivosti, či potrebe určitých liekov potrebné doklady nosia u seba.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1608
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1281
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.