Avatar uživatele
JájsemRaibek

Můžou záchranáři šacovat zraněného?

Byl jsem u případu, kdy záchranáři, přestože jsem jim sděloval, že doklady má pacient v autě, tak nemohou bez policie vstoupit do auta.
Zajímalo by mě však, zda mohou tzv. prošacovat pacienta, zda nemá v peněžence doklad totožnosti, popř. průkaz cukrovkáře či jiný.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? suaeda, tatanka, Dochy, gecco, zzzlatokopka před 3306 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zzzlatokopka

Ne nemůžou, nemůžou se ani dívat do mobilu.
Doplňuji:
Led to se u nás dělá až v nemocnici, je nutné ty věci ihned sepsat a to záchranka není schopná vést takovou administrativu.

Ještě větší problém je kontrola mobilu.

Upravil/a: zzzlatokopka

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tatanka

Bylo by normální nepoužívat slovo šacování, práce záchranářů a jím podobných složek si velice vážím, proto si myslím, že jakýkoliv přístup do „kapes“ by měl být jednoznačně povolen.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Ano, ale len pre zistenie, či má zranený nejaký doklad o obmedzeniach (alergie) na lieky. Úkony na zistenie totožností a iných právnych náležitostí vykonáva polícia.
Doplňuji:
otázka znie, či to môžu,
otázka neznie, či to niekde robia a niekde nerobia…

AD zzzlatokopka, bola som priamym svedkom v rôznych štátoch, keď si záchranári pomocou „prešacovania, rýchlou kontrolou“ overovali, či môžu podať potrebný liek.
o mobiloch a iných elektronických zariadeniach nehovorím.
Ale sú ľudia, ktorí vedomí si istej neznášanlivosti, či potrebe určitých liekov potrebné doklady nosia u seba.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek