jakubkuba

Můžou zabavit automobil, na který se váže finanční břemeno mezi dvěma původními vlastníky?

Známý koupil vůz. Po pár dnech se objevila poptávka na internetu na toto samé auto. Po zkontaktování čísla uvedeného v inzerátu se nechal slyšet prý právoplatný majitel vozu, že automobil prodal na splátky člověku od kterého koupil kamarád, ale splácení se nekonalo a původní majitel stále vlastní tech. průkaz psaný na sebe a celou věc dává na policii ČR. Otázkou tedy je, zda může policie vůz zabavit? Zadarmo nebylo a navíc se za prvních pár dní stačilo proinvestovat dost peněz na zvelebení jeho stavu. což by při zabavení nepotěšilo snad nikoho

Jen pro doplnění: Kupní smlouvy sepsané jsou a ani v jedné není o splácení zmínka, čili dluh je ve formě ústní dohody mezi nimi

Odpovědi
Drap

Pokud původní vlastník prokáže , že auto je stále jeho vlastnictvím, tak ho zabavit mohou /stejně jako kradená auta./ Ten komu ho zabavili, může požadovat náhradu škody od toho , kdo mu auto poskytl. Většinou jsou takové věci nutné řešit soudně.

cukrar

Jakube, píšete, že jsou uzavřeny kupní smlouvy. Osoba zapsaná v techničáku není vlastníkem.
Muselo by se vidět smlouvy, jak jsou napsané..
Původní vlastník sdělil, že ho prodal..uzavřel právoplatnou smlouvu. To že kupec neplatil je jeho problém a musí částku vymáhat po kupci.
Proč známý koupí auto bez techničáku? To je vždy risk..

Dochy

Tak se blbě zeptám… Jak mohl známý koupit auto bez techničáku? Pokud přebírám auto, tak auto, malý TP, velký TP – odhlášený, pak si auto mohu přihlásit já. Jinak je to pouze ozdoba na zahradu.

pusinka50

Souhlasím s Dochy, Velký techničák má přepsat majitel vozu a kupující osobně na dopravním oddělení a předat si při tom peníze