Hyperaktivní Veverka

Můžou z nedostatku pohybu zakrňovat kosti?

Můžou z nedostatku pohybu zakrňovat kosti? Jenom tak se ptám, pro zajímavost.

Odpovědi
MARTI-V

Kosti ne,ale klouby ano.

macek

Já si myslím že spíš by mohly zatuhnout.Tedy ty klouby.Pokud člověk může, rozhodně by pohyb dle možností měl mít

Linamo

Vse, co se nepouziva, se pak odrazi na stavu… to je jasne. Ale nedostatek pohybu je siroky pojem… je to subjektivni. Treba dlouhodobe pripoutani na luzko…
Pokud to hrozi, tak aspon zvyste prijem vapniku a vitaminu D (mlecne vyrobky, ryby a treba sluneni).

Speedy

Tak aby kosti zakrněly, to určitě ne, to by pak člověk vypadal zdeformovaně. Při nedostatku pohybu ale můžou ochabnout svaly ( to se stane časem lidem na vozíčku )