Avatar uživatele
bolak

Můžou vás do práce nepřijmout kvůli tomu že máte příliš vysokou kvalifikaci?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, redy, gagaga před 3904 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Tak to asi ne. I Ing. může dělat např. práci školníka. Já mám např. zubaře a ten ve své ordinaci nemá „sestřičku“, ale asistenta, který je inženýr.
Myslím si, že pokud někoho do práce nepřijmou, tak z úplně jiných neidentifikova­telných důvodů, které se dotyčný zájemce o práci nikdy nedoví.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Oficiálně ne, ale běžně se to stává

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Bublinaa

Můj tatínej je inženýr.
Před pár lety dlooouho nemohl sehnat jakoukoli práci, a tak chtěl jít rovnat plechovky barvy do regálu, ale odmítli ho přijmout, protože by mu kvůli titulu museli dát vyšší platovou třídu, a to by se jim nevyplatilo… takže asi tak…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
MK44

Zda někoho přijmou nezáleží jen na uchazečově vzdělání. Může záležet i na vzdělání vedoucích, kteří mají obavy, aby je nový zaměstnanec z jejich pozic nesesadil. Přece si nenasaděj na pracoviště konkurenci, uznejte! Nebo jim prostě není sympatický a potřebují se na něco vymluvit. Snaží se, aby při odmítnutí nedostali pár facek, tak se tváří, že se stydí uchazeče přijmout na místo „pod jeho úroveň“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
redy

manuálně může dělat každej kdo chce, a za stejnej plat, jako neštudovanej.Spíš je to votom že některý študovaný sou na práci rukou krapánek levý :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
klob1

Také to zažívám..Dokonce mi to párkrát i řekli..že je mě škoda na danou práci,že mám na víc a tam potřebují někoho méně schopného a s menší kvalifikací..prý by mě tam akorát zahrabali…Horší to je spíš naopak..Že člpověk má akorát kvalifikaci a řeknou,že jim to nestačí..
Tak říká s eže člověk svyšší kavlifikací může dělat horší práci,ale naopak to nemůže..Já se setkal ,že může a nejednou..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Čekal bych, že zaměstnavatel až na nějaké vyjímky, nebude muset sdělovat důvody nepřijetí. A slyšel jsem kdysi jaké jsou problémy s náborem jeřábníků…
Dám tam někoho blbého, on to nezvládne, udělá průšvih. Dám tam někoho moc chytrého, on se po týdnu začne nudit, ztratí pozornost, udělá průšvih…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek