Petka 22

Můžou to být kontrakce?

AHOJKY JSEM 39+3TYDNU TĚH. DNES MI ŘEKL DOKTOR ŽE JE VŠE PŘIPRAVENO NA POROD TERMÍN MÁM 6 NEBO 12 UNORA DNES OKOLO 17:00 JSEM MĚLA KŘEČE V BŘIŠE ZAČALO TO JAKO BY OD ŽALUDKU A NĚKDY I V PODBŘÍŠKU ALE TO JEN SEM TAM A TED V 18:15 MĚ STRAŠNĚ BOLÍ V ZÁDECH NĚKDE V A KOLEM BEDER NEDA SE LEŽET NA BOKU NIC A KŘEČE JSOU JEN SEM TAM TAK TO CHCI ROZDÝCHÁVAT ALE JAKMILE SE NADECHNU VÍC DO BŘICHA TAK MĚ TY ZADA BOLÍ JEŠTĚ VÍC A JDE TO I DO BOKU JAKOBY SMĚREM DO BŘICHA MUŽOU TO BÝT KONTRAKCE ? NEBO ZAČATEK PORODU ? DĚKUJI

Nejlepší odpověď
afro.minerva

To se dá takhle přes internet těžko posoudit. Jde o to, jestli ty kontrakce jsou pravidelné. Můžou to být také poslíčci a nemusí. Já když jsem začala rodit, tak jsem si myslela, že mám jenom větry… 🙂 Ale měla jsem podezření, že mi vytekla voda, takže jsem volala do porodnice. Dokonce jsem tam potom došla pěšky. To mi skoro nikdo nevěří, že jsem šla k porodu po svých. Mám to asi dva kilometry… Takže těžko říct. Myslím, že nejdůležitější je, jestli to je pravidelné po určitých minutách. Jestli si ale nejste jistá, tak klidně jeďte do porodnice. Při nejhorším vás pošlou domů. To se stává běžně. Držím palce.

Další odpovědi
Nuk nuk

Jedna věc – poslíčci a kontrakce jsou v podstatě totéž, rozdíl je v tom, jak jsou často a jestli odezní či nikoliv.
Poslíčků může být několik za sebou, mohou trvat různě dlouho, ale obvykle těch kontrakcí není tolik a samy odezní.

Kontrakce směřující k porodu by měly být alespoň po 10 minutách a tento interval se zkracuje, ale mezi nimi jsou pauzy. Odezní vlastně až po porodu.

Pokud jste prvorodička, nemusíte poslíčky od porodních kontrakcí rozpoznat, ale ten interval a to, zda po několika stazích skončí či nikoliv, Vám může napovědět.