juie

Můžou se králící tahat za uši ???

slysela sem ze ano ale me to nejde prijde mi ze je to musi bolet…prosim i duvod…

Nejlepší odpověď
VampGirl

Nevím, jestli je to bolí nebo ne, ale vím, že je mnoho lidí takto běžně přenáší. Někdo je vezme za uši, někdo za uši plus za kůži za krkem… Důvod bohužel nevím… Možná se lidé chtěli tímto stylem přenášení vyhnout zranění od králičích drápů. Mě osobně se to jednou stalo, když jsem králíka nesla. Škrábl mně docela hluboko do masa…

Další odpovědi
Lucijej

Králíky můžeš tahat za uši, zrovna tak člověka nebo psa. Ale nadšení z toho nebudou.

Damiana

Nikdy si nedovolím mluvit za zvíře – že nekouše, nic nerozdrápe, v bytě nenakaká… A už vůbec ne v tom, že ho něco nebolí.
Jediná jistota, kterou si dovolím hodnotit je jeho spokojenost. To, že mu chutná, líbí se mu drbání v kožíšku a válení se v posteli – to je totiž vidět naprosto jasně!

terry

Naprosto souihlasím s Damiana.
Vidím to na všech zvířatech, se kterými trávím hodně času.

ReHu

Souhlasím s Damianou.
A dodávám, nedělej nikomu nic, co by se nelíbilo tobě. Ani lidem, ani zvířatům.
A…není tahání jako tahání.

brusinka

No, tahat je za uši asi není dobrý nápad :) Nosit za uši už možná bude o něco lepší, i když taky mi to nepřipadá jako to pravé. Je pravda, že takové ty „králíkárnové“, co se pěstují na maso, jsme tak nějak taky přenášeli…ale potom při chovu domácího zakrslého jsem se naučila brát za kůži za krkem plus podepřít pod zadečkem a to je podle mě i podle chovatelských knížek apod. to nejlepší. Nebolí je to a je to i praktické.