Sidnay

Mužou se králici krmit kaštanama?

Jsem nasbírala kaštany, v zimě je dostávají kozy na přilepšenou. Šlo by jima obohatit jídelníček aj králíkům? Nenadmou se z toho? Nemáte někdo zkušenosti?

Nejlepší odpověď
Drap

Nenadmou, ale nebudou je žrát. Musela by jsi je usušit, rozemlít a přidávat do krmení. Myslím, že by jim to ani nechutnalo.

Další odpovědi
anonym

Králíci kaštany nežerou,není to krmení pro ně vhodné.

bolak

Teď jsem pročítal stránky o králíkách, a kaštany byly v tabulce „Nejedlé a jedovaté“, ale jen dřevo. Prý jim způsobuje střevní potíže. O plodech tam není zmíňka.

Jinak v diskuzi několik uživatelů píše, že sušej do školy žaludy a králík jim to krade, jiný zas že že jim to musí loupat jinak to nechcou, a další že se toho ani netknou. Odborníci na jinejch stránkách píšou že to má pro ně nahořklou chuť, takže podle těhlech příspěvků bych řek že přímo jedovatý to nebude, ale že to pro ně není žádná extra šmakuláda.