juie

Můžou se jíst syrové žampiony?

Nejlepší odpověď
anonym

Můžou.
Stejně tak se dají jíst i syrové brambory. Zkoušela jsem, ale nechutná mi to.

Další odpovědi
briketka10

dávám si je do salátu, nakrájím je na malé plátky udělám si je s majolkou a těstovinami, výborné a navíc zdravé jídlo teď na jaře, přidávám si okurku, cibuli a černé olivy..
tady jsou i nějaké recepty 🙂

http://www.go­ogle.cz/#hl=cs&s­ugexp=frgbld&gs_­nf=1&cp=14&gs_id=2f&xhr=­t&q=syrov%C3%A9+%C­5%BEampiony&pf=p&scli­ent=psy-ab&oq=syrov%C3%A9+%C­5%BEampion&aq=0&a­qi=g1&aql=&gs_sm=&gs­_upl=&gs_l=&pb­x=1&bav=on.2,or­.r_gc.r_pw.r_qf­.,cf.osb&fp=1978eb8­33d43e942&biw=1067&bih=5­35

http://www.diagnoza-podle-jazyka.estran­ky.cz/clanky/zam­piony.html
co žampiony obsahují a před jezením v syrovém stavu je potřeba, aby byly očištěné..

www

Samozřejmě mohou.
Pokud ale chceš pozřít třeba kilo syrových a samotných, pravděpodobně ti pak nebude nejlíp, neotrávíš se však přesto. 😁

IK

Myslím že jsou hodnotnější potraviny které se dají jíst syrové jako třeba celer má své mimořádné vlastnosti jen syrový.
Zato takové žampiony na másle lehce osolené…

Damiana

Můžou, měly by se oloupat, ale pokud jsou hodně mladé, nemusíš ani to.
Obvykle se používají ve francouzské kuchyni zejména do salátů.
Já osobně žampiony zrovna moc nemusím.