Hakunamatata

Můžou se jíst listy z mrkve?

Kdesi jsem četla, že jsou toxické, ale považuji to za hoax. Co si o tom myslíte vy?

Nejlepší odpověď
mosoj

Moje mrkev na zahrádce nemá listy ale nať.
Doplňuji:
Králíci ji mají rádi. Přeji dobrou chuť. Nicméně zanedlouho to budeme jíst všichni!!

Další odpovědi
Drap

Jíst se mohou.

anonym

ano, dávám ji běžně do polívky

www

Bez hledání, jen úvaha:
V přírodě zcela běžně listy konzumují zajíci, doma jsme je předkládali králíkům a bez úhony na jejich zdraví. Předpokládám, že člověku ublíží zhruba stejně 😉

autacek

Jasně že můžou, jen to nemusí být vždy chutné 🙂

Recept na nať v těstíčku:

Nať se nechá chvíli zvetit v míse s vodou a ledem. Pak se máčí do řídkého těstíčka a smaží, podobně jako kosmatice. Na rozdíl od ní to nemá žádnou chuť (pokud si těstíčko něčím nevylepšíte, nebo usmažené nemáčíte v omáčce jako Tempuru), asi jako samčí květy z cukety.

zdroj: internet

isteron

opýtaj sa zajaca, alebo koňa !

elektrikář

Jistě by šla použít jako dolněk do polévky j ostatním bylinkám, do palačinek a do nádivky. To už na tebe doléhá ekonomická krize že se chceš pást ?? Koukal jsem na recepty na bezinkový sirup. Dočetl jsem se že se dá děla sirup i z kopřiv. Šťovíková polévka. Přeji dobrou chuť

Doplňuji:
Já do kedlubnové polévky přidávám i několik jemných malých listů.nemá to chybu.

anonym

Toxická určitě není. Jen nevím, proč si chceš připadat jako králík, slepice nebo koza. Našla jsem jediný recept, kde se počítá s mrkvovou natí, a to je ryba, k jejímuž naplnění se nať použije.
Jako děti jsme doma ochutnaly také leccos, ale věř mi, že jsou chutnější věci než mrkvová nať. Bramborovou nať přece také nepotřebuješ jíst.