Lu

Můžou přijít sousedi na kolaudaci bytu?Co znamená modrý a červený pruh na obálce z úřadu?

Nejlepší odpověď
hanulka11

měla jsem za to, že už tyto obálky neplatí

ale zde je vysvětlení
doporučený dopis do vlastních rukou výhradně adresáta, nejčastěji označený červeným pruhem. Takový dopis může jak doručovatelka, tak přepážkový pracovník, vydat jen uvedenému adresátovi po přepsání čísla občanky a kontrole údajů.

dalším typem je doporučený dopis do vlastních rukou adresáta, zmocněnci adresáta nebo zákonného zástupce, nejčastěji označený modrým pruhem. Tento typ se vydává také adresátovi proti číslu občanky a podpisu, ale navíc ho může doručovatelka i přepážkový pracovník vydat osobě s průkazem příjemce, který lze zařídit na poště, nebo zákonnému zástupci v případě, že je adresát mladší patnácti let.

Další odpovědi
AndreiRanger

Hanulka: Pro mě nové info dík.

Jinak co já vím – červený pruh „výzva“

  • modrý pruh „rozhodnutí“

Alespoň tak to bylo, tam kde jsem dělal..