panenka

Můžou přeplatek vrátit i manželce?

Dobrý večer manžel mě odjíždí mimo ČR do konce Dubna mu mají šekem přijít z FÚ peníze a já bych se chtěla zeptat když mám na FÚ jeho plnou moc můžou ten šek napsat i na mě zatím si to vždy manžel vyzvedl ted to bohužel když bude pracovně mimo nepude.moc děkuji za odpověd
Doplňuji:
Já mám i kartičku z pošty kde mám napsané že za manžela když je mimo můžu vyzvedávat jeho poštu ale včera jsem barbakane mluvila s poštačkou a řekla mě,že si to zřejmě bude muset převzít sám že bych musela na FÚ a tam se s nima domluvit aby to napsali na mě když tam mám jeho plnou moc. Proto než tam pudu jsem se chtěla zeptat tady jestli s tím máte někdo zkušenosti děkuji

Nejlepší odpověď
Jambalaya

To jste tedy opravdu zvolili tu nejhloupější variantu. Záleží na tom, co máte napsané v plné moci, jinak vám finančák rozhodně nic nedá.
Doporučuji dojít na FÚ a změnit žádost o přeplatek tak, aby byl zaslán na jakýkoli účet. V případě, že se nedohodnete, což myslím, že ano, podejte opravné přiznání, kde bude opět uvedeno, že chcete vrátit peníze na účet. Také můžete počkat až se manžel vrátí a požádat o přeplatek později, až v ČR bude. FÚ má povinnost přeplatek vrátit do 30 dnů ode dne žádosti.
Pozor, pokud vám přijde složenka a vy nedokážete peníze vyzvednout, prodloužíte si to. Složenka s FÚ má dlouhou lhůtu pro vyzvednutí a dokud se jim jako nevyzvednutá nevrátí, nemůže FÚ nic vrátit jiným způsobem a může to trvat třeba 4 měsíce.

K odpovědi Barbakana: Nelze zplnomocnit na poště osobu k přebírání zásilek do vlastních rukou. A vratka daní je do vlastních rukou, takže nula 🙂

Další odpovědi
anonym

Když Ti manžel napíše plnou moc k převzetí peněz na poště,nevidím v tom problém.Stačí jméno,odkud peníze přijdou a snad Tě na poště znají!

fablen

zkušenost se šeky z FÚ nemám – ideální by bylo nechat si přeplatek poslat na běžný účet.
Pokud se jednalo o nějaký přeplatek z daňového přiznání (DPH, FO, PO), tak je taky možné, že manžel do té doby už bude doma. FÚ peníze vrací zhruba za měsíc i déle.

sejtanka

Plná moc nepomůže,oni potřebují občanku toho,na koho je šek psaný.Já mám plnou moc na babičku a vždycky,když chci vybrat přeplatek za její elektriku,musím mít její občanku a podepsaný výplatní šek.