Avatar uživatele
panenka

Můžou přeplatek vrátit i manželce?

Dobrý večer manžel mě odjíždí mimo ČR do konce Dubna mu mají šekem přijít z FÚ peníze a já bych se chtěla zeptat když mám na FÚ jeho plnou moc můžou ten šek napsat i na mě zatím si to vždy manžel vyzvedl ted to bohužel když bude pracovně mimo nepude.moc děkuji za odpověd
Doplňuji:
Já mám i kartičku z pošty kde mám napsané že za manžela když je mimo můžu vyzvedávat jeho poštu ale včera jsem barbakane mluvila s poštačkou a řekla mě,že si to zřejmě bude muset převzít sám že bych musela na FÚ a tam se s nima domluvit aby to napsali na mě když tam mám jeho plnou moc. Proto než tam pudu jsem se chtěla zeptat tady jestli s tím máte někdo zkušenosti děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? iceT, Kerberus, fablen před 4754 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Jambalaya

To jste tedy opravdu zvolili tu nejhloupější variantu. Záleží na tom, co máte napsané v plné moci, jinak vám finančák rozhodně nic nedá.
Doporučuji dojít na FÚ a změnit žádost o přeplatek tak, aby byl zaslán na jakýkoli účet. V případě, že se nedohodnete, což myslím, že ano, podejte opravné přiznání, kde bude opět uvedeno, že chcete vrátit peníze na účet. Také můžete počkat až se manžel vrátí a požádat o přeplatek později, až v ČR bude. FÚ má povinnost přeplatek vrátit do 30 dnů ode dne žádosti.
Pozor, pokud vám přijde složenka a vy nedokážete peníze vyzvednout, prodloužíte si to. Složenka s FÚ má dlouhou lhůtu pro vyzvednutí a dokud se jim jako nevyzvednutá nevrátí, nemůže FÚ nic vrátit jiným způsobem a může to trvat třeba 4 měsíce.

K odpovědi Barbakana: Nelze zplnomocnit na poště osobu k přebírání zásilek do vlastních rukou. A vratka daní je do vlastních rukou, takže nula 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Když Ti manžel napíše plnou moc k převzetí peněz na poště,nevidím v tom problém.Stačí jméno,odkud peníze přijdou a snad Tě na poště znají!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
fablen

zkušenost se šeky z FÚ nemám – ideální by bylo nechat si přeplatek poslat na běžný účet.
Pokud se jednalo o nějaký přeplatek z daňového přiznání (DPH, FO, PO), tak je taky možné, že manžel do té doby už bude doma. FÚ peníze vrací zhruba za měsíc i déle.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
sejtanka

Plná moc nepomůže,oni potřebují občanku toho,na koho je šek psaný.Já mám plnou moc na babičku a vždycky,když chci vybrat přeplatek za její elektriku,musím mít její občanku a podepsaný výplatní šek.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek