Bezradná

Můžou mi rodiče zakazovat odstěhovat se?

Vždy když jim to řeknu, následuje to, že na mě vztáhnou ruku. Mám velmi hodné prarodiče, kteří souhlasí s tím, že bych se k nim přestěhovala. Je to jen 800 metrů od mého současného bydliště. Nedávám důvod k tomu, aby na mě vztahovali ruku. Nekouřím, nepiju, nefetuju a na zábavy nechodím a „průserář“ také nejsem. Živím se sama. Nedávají mi ani korunu na školu a na nic jiného. Co mám dělat, abych se mohla odstěhovat? Promluvit v klidu si s nimi opravdu nejde. Bude mi 19.
Doplňuji:
Je to tak 3 týdny, už jsem měla sbaleno, ale máma mě chytla pod krkem a držela za něj mezi dveřmi. Ještě když jsem se balila tak mě upozorňovala co tady zůstane a co si můžu vzít. Jsem si jistá, že mě nenávidí. Vidím to v porovnání se sestrou. Co si o tom myslíte?

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud ti je 19, živíš se sama a podporu rodičů nepotřebuješ,. tak se seber a odstěhuj se.

Další odpovědi
www

Jak vidíš, tak mohou.
Ty ale zase můžeš neposlechnout a v klidu se nenápadně odstěhovat k prarodičům (pokud s tím oni budou souhlasit).
Je spotřeba ale nejprve pečlivě zvážit všechna pro a proti !
Názor
Doplňuji:
Nemyslím si o tom nic, protože znám jen tvoji verzi a také z toho důvodu takto odpovídám.

beer

Mohou, možná řešení jsi dostala. A myslím si (pouze podle tvých informací), že někdo z té vaší společné domácnosti by měl navštívit odborníka – psychologa. Zkus to jako první ty.