Můžou mi podat na soudu informaci o případu rodinného příslušníka?Nechce nic říct a měl před 1,5rokem nastoupit trest.

Právník nereaguje co dělat?

Odpovědi
standa

Vztah žadatele o informace a odsouzeného není podstatný, vždyť samo soudní jednání je z principu veřejné (až na výjimky).

Rozsudek se vyhlašuje vždy veřejně, a to i v případě, kdy účast veřejnosti byla v předcházejícím řízení vyloučena.

Písemné vyhotovení rozsudku je veřejnou listinou.

Na druhou stranu, o skutečnosti, že odsouzený údajně nenastoupil výkon trestu, vám soud žádné informace nesdělí, protože je nezná…, ledaže by bylo již podáno obvinění ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a soud by už o tomto novém trestném činu rozhodl.

Doporučuji, abyste si zašel(a) k soudu a zde podal, odpovídajícím způsobem*/, potřebný dotaz.

*/ detaily jak podat dotaz vám ochotně sdělí už na podatelně daného soudu