Můžou mě vystopovat z internetu?

Dobrý den. Jak moc anonymní jsem na internetu? Když někdo bude chtít, může zjistit, kde jsem?

Nejlepší odpověď
Olaf

Záleží na tom, kdo by to chtěl zjistit. Když debatujete na fóru a u článků, lze vás „vystopovat“ na základě IP adresy, když je veřejná. Někdy takto lze zjistit jen vaše město, jindy třeba i rovnou číslo pokoje na kolejích. Totéž platí, když sdílíte přes bittorent nebo DC, vaše IP adresa je každému viditelná. Takto na vás může přijít kdejaká organizace zaměřená proti pirátům. Pak mohou kontaktovat poskytovatele připojení a ten všechny další údaje samozřejmě má.

Další odpovědi
Daewoo

Možná trochu pozdě, ale aspoň pro ostatní.

Rozlišujeme dvě druhy IP adres (definice viz výše) – vnější a vnitřní. Za vnější se skrývá IP adresa poskytovatele připojení k Internetu, vnitřní je přímo Vaše IP adresa počítače. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že i na základě vnější IP adresy jsem schopen zjistit relativně přesně Vaše bydliště (s přesností cca jedna ulice), jaké máte zájmy, případně i jméno manželky nebo kdy chodíte na pivo. Musíte si uvědomit, že za celou dobu, co figurujete na Internetu jste o sobě svobodně podal tolik informací, že si z nich lze vytvořit vcelku ucelený přehled vašeho osobního života. Zajdu-li do brutálnějších sfér, je možné pomocí hackerských technik i těchto kusích údajů získat libovolné informace. Samozřejmě, je to případ od případu.
Doporučuji proto pro zachování maximální anonymity v prohlížeči vypínat podporu skriptování (JavaScript), Java aplikací, různých doplňků (Flash) apod., pokud možno chodit na opravdu důvěryhodné stránky (vyznačují se např. platným zabezpečením HTTPS v přihlašovací sekci), používat anonymizer (http://anonymi­zer.mojeip.cz), nezveřejňovat o sobě žádné osobní údaje (převážně facebook je na toho expert, mít chuť, tak ukážu na osobu a mám před sebou její životopis). Tady platí následující pravidlo dvakrát: čím méně mluvíte tím méně toho o vás druzí vědí :)

Dandi

Pokud máte připojení tzv „na pevno“ tak Vás vystopují velice rychle. Například ADSL můžete vystopovat i vy jako uživatel pomocí utility na webu. CO se týče připojení mobilního, tak tam je stopování obtížné (asi tak jako předplacený telefon). Co se týče interentu pře wi-fi, tak zde vystopovatelný jste, ale s trošku větší námahou. Ovšem u všech technologií jsou páky na stopování. Pokud se chcete ukrývat, tak můžete přes takzvané Proxy, ale i tato technologie, pokud není několikanásobně přesměrována, tak vystopovat jde :)

gomanek

na internetu nejste nikdy anonymní, to je základ, co je třeba si zapamatovat 🙂

s.dadulka

neni to moc velky problem,jen to musi byt dobry hekr

Attack-design

samozřejmě, ale jen ti co to opravdu umí, jsou programy které ti umí schovat ip adresu, jsou ovšem nelegální