Zlatý

Můžou mě donutit neparkovat na veřejný ulici před mým domem a to argumentem, že její rozměry parkování neodpovídají?

Lokalita není v tomto směru jinak ošetřena dopravním značením a parkuje se tady odjakživa, prostě odjaktěživa. Tedy až dodnes, protože teď radní nařídili, že je tomu konec a basta, policajti už objížděj s varováním za stěrače, že po varování přijde pokuta a nebo taky odtah.
Přitom tady parkoval bůhvíco(koně) už můj praprapředek, takže se tady normálně stojí možná dýl, než odjakživa.
Takže, můžou?

Tak jsem to změřil. Takže když šoupnu půl auta na chodník, tak se vlezu do míry. A ještě celá polovina chodníku zůstane průjezdná. To by šlo?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Pokud zůstane v každém směru volný pruh o šířce 3 m, tak tě nutit nemůžou.

Další odpovědi:

Stříbrný

Vezměte metr, změřte šířku vozovky, nebo dejte přesné GPS místa. třeba zjistíte, že se tam roky parkuje proti předpisům a ušetřil jste statisíce na pokutách.

Ne, argumentem tě donutit nemůžou. Můžou tě ale donutit pokutami. A to i za stání na chodníku tam, kde není stání na chodníku povoleno značkou.

Diskuze k otázce

Stříbrný

cukrar

Zjentek,
"Tak jsem to změřil. Takže když šoupnu půl auta na chodník, tak se vlezu do míry. A ještě celá polovina chodníku zůstane průjezdná. To by šlo?"

Ale takto to nejde, sdělte prosím šířku celé vozovky, pak můžeme reagovat. Kolik zůstane po zaparkování ještě místa na druhou stranu?

Zlatý

zjentek

Když stojím jak teď(půlkou káry na chodníku), tak tam zbývá 8m k obrubníku. A na druhou stranu (k plotu) zbývá ještě metr, takže tam je to taky průjezdný.

Stříbrný

Dochy

Stání na chodníku by muselo být povoleno značkou. Ale pokud teď máš 8m k druhé straně vozovky, pak při normálním parkování tam těch 6m zůstat musí, ne? Neříkej že si před barákem parkuješ krávu 4m širokou.

Stříbrný

cukrar

1) je polovoleno stání na chodníku?
2) když zaparkujete, musí tam mimo jiné, zůstat 6 metrů k druhému obrubníku, nebo ke krajní čáře.

Stříbrný

Dochy

ad cukrar:
Nebo vezmete metr, zmerte sirku vozovky a pak treba zjistite ze kdyz se macknete dostatecne na kraj, parkovat muzete ;-)
Kdyztak si pak na silnici namalujte rysku ;-)

Stříbrný

cukrar

Dochy, nechápu co tímto chcete sdělit? Vysvětlíte mi to, prosím?

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.