Můžou být viry ve filmech, které si stahuju na ulož. to?

Dobrý den, dnes ráno, se nám na počítači zobrazila nějaká tabulka (já jí nerozumím) ale sestra ,,šílí", že to je nejnebezpečnější , že to může ,,sežrat" všechny fotky a soubory co tam jsou, že je to hodně ohrožené nebo tak něco, a sestra neví co s tím (sestře je 19) a rodiče tomu už vůbec nerozumí, sestra to zamčela do nějaké truhly, aby to nemohlo ten vir nic udělat, ale že neví co s tím bude..... nevíte někdo? Vím že je to málo informací, že ani nevíte co se tam zobrazilo, ale mohl by mě někdo poradit, jestli je to opravdu tak nebezpečné, že by to mohlo odstranit všechny soubory co jsou na počítači, a jestli je nutné volat někoho aby to opravil? Sestra z toho obviňuje mě a bratra, že je to kvůli hrám ty viry, a kvůli tomu, že stahuju filmy… Je to pravda? muze to být z toho?

Nejlepší odpověď
Quimby

Ano, viry můžou být ve filmech nebo ve hrách.
Ano, viry můžou mazat soubory, dostat se ke kreditním kartám a tak, ale antiviry je většinou chytnou a to byla asi i ta tabulka, že antivir našel vir a nabídl ho zamknout do truhly.

Každopádně spusť http://www.eset­.com/cz/domac­nosti/produkty/on­line-scanner/
Poté zjisti, co máš za antivir v PC, pokud je to avast, tak dej scan po restartu nebo když je to něco jiného, tak nějakou takovou možnost.

Když tomu u vás nikdo nerozumí, tak se to naučtě a radši poproste někoho, kdo se aspoň trochu vyzná a udělá ty kroky za vás.

Další odpovědi
Hlada

Jestliže nevíš, co tabulka oznamuje, pak nemá vůbec žádný smysl uvažovat o viru. Pravděpodobnost, že jste chytili vir, je mizivá oproti možnosti jakékoli poruchy HW nebo SW. Nehádejte se o volovinách, dohodněte se raději na spolehlivém zálohování. Důležité soubory pravidelně zálohujte na DVD a DVD-RW, celý disk na externí. Obnovit disk ze zálohy je mnohdy jednodušší, než hledat závadu.

setapouch

Ve hrách virus být může, ve filmu jako takovém IMHO se zatím neobjevil. Může ale být:

  1. ve stránce, odkud stahuješ nebo kde se na ně koukáš a/nebo
  2. v přehrávači, který používáš.

Eset Online Scanner je dobý první krok.