Muži, jak vzpomínáte na vojenskou přísahu?

Dívky a manželky, to se týká i vás!

Nejlepší odpověď
Nakobyl

No já musel dvakrát. Jednou normálně 1967 a podruhé v srpnu 1968, kdy velitel 38.dělostřeleckého pluku pplk.Hargaš nechal vypustit slova týkající se „Sovětský svaz a armády Varšavské smolouvy“. A od té doby nic, takže u mne pořád platí ta druhá.

Další odpovědi
Klaproth

První vycházka.

Emefej

Na mé vlastní strašně pršelo, ale celkem jsem jich zažil několik desítek.

zjentek

vždycky jsem na ni sr*ala a s… na ni dodnes.

lexx

No jasně ! A pak první vycházka vlakem do nejbližšího města, pár obligátních piv po mesíci abstinence…to bylo něco ! A staropramen desína za dvě pade, kdo pamatuje ? K neuvěření dneska…

gecco

Po měsíci setkání s rodinou a první slušné jídlo…
___________
No – a pokud jde o přísahu jako takovou – zcela bezvýznamná formalita, já na vojnu nechtěl, takže taková vynucená přísaha není ničím jiným, než naprostým blábojem…
Podobně i to, že po šesti měsích mne za „vzorný výkon“ povýšili a o pár minut později zase degradovali („pro urážku nadřízeného“ – jednu lampu jsem poslal do zadní části mého těla) a po asi třech dnech zase povýšili – zelení mozci si hráli na disciplínu…
😉

jáára

No já sem šel na civilku…

anonym

Přísahal jsem v Kutné Hoře.Byli tam mí rodiče a sestra.Po přísaze jsme jeli do Benátek nad Jizerou, kde měla matka sestru, takže vypravování a pár piv,večer odvoz do kasáren.

anonym

přísahal jsem dvakrát a po slovensky. vzpomínám na to jako by to bylo nedávno.

led

Toto je naozaj vážna otázka. Hlavne pre tých, čo prisahali len raz, brániť československý ľud, nie Český lid, alebo Slovenský ľud, ale ľud Československej republiky (bez ohľadu na pomlčku a politické zaradenie) za bývalého režimu.
Čo s tým dnes? Porušiť prísahu a brániť len lid České republiky, alebo len ľud Slovenskej republiky, alebo zostať verným svojej prísahe a brániť ľud oboch republík?
Tak barbakan – vstupná bašta v hradbách mesta – brániš len občanov mesta, alebo všetkých ľudí, domácich i návštevníkov tvojho mesta?