Avatar uživatele
anonym

Muži, jak vzpomínáte na vojenskou přísahu?

Dívky a manželky, to se týká i vás!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Elk, chachar1922, gecco před 3020 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Nakobyl

No já musel dvakrát. Jednou normálně 1967 a podruhé v srpnu 1968, kdy velitel 38.dělostřeleckého pluku pplk.Hargaš nechal vypustit slova týkající se „Sovětský svaz a armády Varšavské smolouvy“. A od té doby nic, takže u mne pořád platí ta druhá.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Klaproth

První vycházka.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Emefej

Na mé vlastní strašně pršelo, ale celkem jsem jich zažil několik desítek.

Upravil/a: Emefej

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

vždycky jsem na ni sr*ala a s… na ni dodnes.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

No jasně ! A pak první vycházka vlakem do nejbližšího města, pár obligátních piv po mesíci abstinence…to bylo něco ! A staropramen desína za dvě pade, kdo pamatuje ? K neuvěření dneska…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gecco

Po měsíci setkání s rodinou a první slušné jídlo…
___________
No – a pokud jde o přísahu jako takovou – zcela bezvýznamná formalita, já na vojnu nechtěl, takže taková vynucená přísaha není ničím jiným, než naprostým blábojem…
Podobně i to, že po šesti měsích mne za „vzorný výkon“ povýšili a o pár minut později zase degradovali („pro urážku nadřízeného“ – jednu lampu jsem poslal do zadní části mého těla) a po asi třech dnech zase povýšili – zelení mozci si hráli na disciplínu…
😉

Upravil/a: gecco

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jáára

No já sem šel na civilku…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Přísahal jsem v Kutné Hoře.Byli tam mí rodiče a sestra.Po přísaze jsme jeli do Benátek nad Jizerou, kde měla matka sestru, takže vypravování a pár piv,večer odvoz do kasáren.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

přísahal jsem dvakrát a po slovensky. vzpomínám na to jako by to bylo nedávno.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Toto je naozaj vážna otázka. Hlavne pre tých, čo prisahali len raz, brániť československý ľud, nie Český lid, alebo Slovenský ľud, ale ľud Československej republiky (bez ohľadu na pomlčku a politické zaradenie) za bývalého režimu.
Čo s tým dnes? Porušiť prísahu a brániť len lid České republiky, alebo len ľud Slovenskej republiky, alebo zostať verným svojej prísahe a brániť ľud oboch republík?
Tak barbakan – vstupná bašta v hradbách mesta – brániš len občanov mesta, alebo všetkých ľudí, domácich i návštevníkov tvojho mesta?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek