Zlatý

Muži, jak vzpomínáte na vojenskou přísahu?

Dívky a manželky, to se týká i vás!

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

A na kterou přísahu z těcha cca 4O ?
Na jedné ,pozoroval jsem jednu babu(docela hezká holka16-20?) stála přímo proti mně přes cestu,přišla hymna a 1. šrapnel-jak ta se Vám lekla ,až poskočila a pak jen jak ji tmavne klín,krůpla si do textilu!!to byla asi nejlepší přísaha,

Další odpovědi:

Pokročilý

No já musel dvakrát. Jednou normálně 1967 a podruhé v srpnu 1968, kdy velitel 38.dělostřeleckého pluku pplk.Hargaš nechal vypustit slova týkající se "Sovětský svaz a armády Varšavské smolouvy". A od té doby nic, takže u mne pořád platí ta druhá.

Bronzový

První vycházka.

Stříbrný

Na mé vlastní strašně pršelo, ale celkem jsem jich zažil několik desítek.

Zlatý

vždycky jsem na ni sr*ala a s... na ni dodnes.

Stříbrný

No jasně ! A pak první vycházka vlakem do nejbližšího města, pár obligátních piv po mesíci abstinence...to bylo něco ! A staropramen desína za dvě pade, kdo pamatuje ? K neuvěření dneska...

Zlatý

Po měsíci setkání s rodinou a první slušné jídlo...
Podobně i to, že po šesti měsích mne za "vzorný výkon" povýšili a o pár minut později zase degradovali ("pro urážku nadřízeného" - jednu lampu jsem poslal do zadní části mého těla) a po asi třech dnech zase povýšili - zelení mozci si hráli na disciplínu...
;-))

Bronzový

No já sem šel na civilku...

Stříbrný

Přísahal jsem v Kutné Hoře.Byli tam mí rodiče a sestra.Po přísaze jsme jeli do Benátek nad Jizerou, kde měla matka sestru, takže vypravování a pár piv,večer odvoz do kasáren.

přísahal jsem dvakrát a po slovensky. vzpomínám na to jako by to bylo nedávno.

Zlatý

Toto je naozaj vážna otázka. Hlavne pre tých, čo prisahali len raz, brániť československý ľud, nie Český lid, alebo Slovenský ľud, ale ľud Československej republiky (bez ohľadu na pomlčku a politické zaradenie) za bývalého režimu.
Čo s tým dnes? Porušiť prísahu a brániť len lid České republiky, alebo len ľud Slovenskej republiky, alebo zostať verným svojej prísahe a brániť ľud oboch republík?
Tak barbakan - vstupná bašta v hradbách mesta - brániš len občanov mesta, alebo všetkých ľudí, domácich i návštevníkov tvojho mesta?

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3356
Zlatý Drap 1790
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1074
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.