maikl

Můžete poradit?

Dobrý den.Prosím nevíte někdo jestli můžu místo manželky na MD když jsem v částečném invalidním důchodu a jestli manželka musí nastoupit do zaměstnání?Děkuji

Odpovědi
anonym

Ano na MD může nastoupit i muž.
Manželka nemusí nastoupit do zaměstnání, ale pak nebude mít příjem a musí si paltit zdravotní pojištění.
Využití muže na MD se řeší tehdy, pokud např. nemá práci, má nižší plat atd.
Pokud jsem pochopil z otázky, manželka nedělá a teprve by nastoupila a vy máte příjem ID. Ponechal bych tedy vás jako příjemce ID a manželku na MD a budete mít příjmy. Pokud manželka práci hledá a v dnešní době víme jaké to je, bylo by to jistější.

franku

Můžete se 1× prostřídat.Zbytek nevím