Zlatonka

Můžete mi vysvětlit jaký je rozdíl mezi podnikatelem který je plátce DPH a který není plátce DPH.

Tak abych to jako laik pochopila? Moje kamarádka chce podnikat, ale neví jestli má být plátce nebo ne, pokud si nevydělá víc jak 1 mil. Kč ročně. Děkuji..

Nejlepší odpověď
mosoj

Pokud ji skutečnost, že není plátcem, nebude připravovat o zákazníky a nebude pořizovat mnoho cenných základních prostředků či předmětů krátkodobé spotřeby není důvod se k placení DPH přihlašovat.

Další odpovědi
panenka

než bych vám to Zlotonko rozepisovala našla jsem vám stránku kde si to můžete přečíst jaký je to rozdil

Zdroj: http://www.sou­ki.cz/platce-vs-neplatce-dph-for-dummies

ReHu

A v čem chce podnikat?
Trochu záleží na tom, kdo bude jejím zákazníkem.
Pokud je odběratel (nebo převážná většina) plátce, asi by měla být i ona. Pokud plátce není, asi být nemusí.
Pokud by ona nebyla a odběratel byl, zboží by se mu prodražovalo.