Simula

Můžete mi to někdo přeložit do angličtiny? Prosííím, spěchá!!

Drahá Timo,
Ráda vzpomínám na to, jaká byla moje první návštěva Londýna. Na to, jak jsme zpívaly v autě(to byla sranda!). A ještě se pořád divím, jak jsem Vám mohla rozumět, když jsem na tom s angličtinou tak bídně. Teď u nás v České Republice máme prázdniny, ale už 1.září nám skončí. Ale ještě s mými rodiči pojedu k moři do Turecka, tak se moc těším. A co Vy? Jak je u Vás v Londýně? Jak se máte? Snad mi alespoň na tento dopis odepovíte.
P.S. Doufám, že Vás ještě někdy uvidím!
S pozdravem Simona

Nejlepší odpověď
Toruk

Princezno, když angličtině rozumíš, myslím, že by pro tebe neměl být problém tvůj text vožit do Google- překladače a nechat si jej takto přeložit a pak jen zkouknout.

Další odpovědi
anonym

Tady se dávají rady a nesuplují domácí úlohy ani komerční služby překladatelských agentur.
Takže rada: na PC máš překladač a pokud jezdíš do ciziny, lépe se uč cizí jazyk.
P.S. Za ten rok, co jsi tu, už bys to mohla dávno vědět.

Kubas11

Dear Timo,
I remember it, what was my first visit to London. On how we sang in the car (it was fun!). And there is still wonder how I could understand you, when I was on it with the English so miserable. Now here in the Czech Republic we have a holiday, but we will end Sept. 1. But even with my parents go to sea to Turkey, so I'm looking forward. And what about you? How are you in London? How are you? Perhaps my least odepovíte to this letter.
P. S. I hope that you will ever see!
Regards Simon
Ale příšte si to udělej sama

AnnMary

Jéééj, tak když slečna moc anglicky neumí, tak proč ji nepomoct, že???? Mě to problém nedělá -jí pomoct…

Moje angličtina není nic moc, ale snad aspon trochu pomuzu.:)

Dear Tima.
I like to remember for my first visit of London. I remember how we sang in the car. It was fun. Still i am wondering as I could understand you, when my English was not good. Now we have a holiday in the Czech Republic, but unfortunately holiday ends on the first of September. But even on this holiday I'm going to Turkey to the sea with my parents. I am looking forward to it very much. And how are you? And how are you in London? How are you doing?

I hope that I at least answer this letter.
Please, write back at this address: (ODEPIŠTW PROSÍM NA TUTO ADRESU: )

Jana Nováková
Nová 25
742 65 Praha

I hope, that see you again.

With love Simona.

DDarent

http://transla­te.google.com/#

Dear Timo,
I remember it, what was my first visit to London. On how we sang in the car (it was fun!). And there is still wonder how I could understand you, when I was on it with the English so miserable. Now here in the Czech Republic we have a holiday, but we will end Sept. 1. But even with my parents go to sea to Turkey, so I'm looking forward. And what about you? How are you in London? How are you? Perhaps my least odepovíte to this letter.
P. S. I hope that you will ever see!
Regards Simon