Avatar uživatele
ptáč

Můžete mi prosím slíbit, že mi půjčíte na nějakého zesnulého klienta?

Na vážný mail z yahoo, který byl propuštěn přes filtry, jsem se dočetl příšernou tragédii! Cituji:

JAMES TOSSY CHAMBERS (Partnership offe…word).doc248 KBViewDownload
Vážení,
Je skutečným potěšením pro mě kontaktovat, prosím, nenechte se uražený obdržení tohoto e-mailu, protože jsme nevěděli dříve. Začnu tím, že představí sám. Jsem Barr. James Tossy, právník povoláním a osobní právník vašeho pozdního bratrance se stejným jménem, které jste kdysi pracoval s Shell Company v Lomé-Togo jako dodavatel a žil celý život v západní Africe.
12. listopadu 2006, můj klient, jeho manželka a jejich jediný syn měl autonehodu, která si vyžádala život.

Vzhledem k tomu incidentu došlo, jsem se snažil kontaktovat člena rodiny, takže jsem spadnout na vás. Já vás kontaktovat repatriovat své fondy v hodnotě 12 milionů eur (uložené v bance v Togu) podle mého zesnulého klientem.
Chci svůj souhlas prezentovat vás jako nejbližší příbuzný zesnulého, protože jste nést stejné příjmení, tak, že výtěžek z tohoto účtu může být vyplacena na váš účet ve vaší zemi jako nový příjemce. Po úspěšném přenosu, budeme sdílet prostředky 50/50 pro vás a já.

Na přijetí spolupracovat za transakci, laskavě jsem prosit, abys mi poskytnout s ID informací:
Jméno: .............­............
Příjmení: .............­..........
Národnost: ...................
Sex: .............­.............­..
Věk: .............­.............­..
Zaměstnání: .............­.......
Manželský Situace: .............
Soukromé telefonní a faxová čísla: ............
Prosím, odpovězte mi na můj soukromý e-mailem: jamestossy@yandex.com Pro více informací.
Sincerely,
Lawyer. James Tossy
one file248 KB
JAMES TOSSY CHAMBERS (Partnership offe…word).doc248 KB

a já odpověděl, že Oui, James Tossy, je vous connais. Vous avez-moi d'emprunter un million. Je vous suggère immédiatement, sans délai Voyage à la République tchèque. Il ya la sécurité. Nous allons travailler sur le terrain. Dans l'agriculture. Cultiver. Nous allons passer un bon moment ensemble. Je me fie à votre aide, nous en starve République tchèque. Votre fidèle ten a ten.
-
Co s tím, mám mu slíbit, že mě dáte pro něj peníze? Mě to nepotěší, ale pan James Tossy bude zářit.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3187 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Samozřejmě, pokud chceš přijít o peníze, tak mu to slib.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Jasně, napiš co chceš, ještě přidej, že se za něj budeme modlit, aby vše dopadlo, tak jak má, protože tak to má být a tak je to správné 😁

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
setapouch

Napis mu, ze jsi chudy a na zalozeni uctu potrebujes pet tisic, at ti je posle.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Minas

Je to hoax, nic více.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ano hoax,

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
turbo085

Je to někdo koho znáš?
Jestli ne tak si užij dluhy;)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
ptáč

Tak já mu tedy africkému advokátovi napíšu, že spousta lidí mu fandí, a že mu slibujeme.

před 3187 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Luxx

slíbené dlouho vydrží :D

před 3186 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

Že se ti chce s tím ztrácet čas. Já se taky zabývám spoustami býkovin a zbytečností, ale až takovou???

před 3187 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
setapouch

Tohle není až taková blbost, jak se zdá. Skutečně existují lidé, kteří na takovéto maily úmyslně odpovídají. Proč? Pomáhají tak druhým.

První mail je vygenerovaný a odeslaný automaticky. Když na něj někdo odpoví, částečně se dá reagovat automatizovaně. Ale nejpozději na další reakci už nastupuje skutečný člověk. A pokud je druhá strana šikovná, dokáže vázat kapacity útočníka na nesmyslnou komunikaci, ze které nakonec nic nemá.

před 3186 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pepa25

No, argument „blokování času“ mi přijde slabý … Spíš jen člověk potvrdí funkční email, který dotyčný na druhé straně milerád přeprodá dál …

před 3185 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek