ptáč

Můžete mi prosím slíbit, že mi půjčíte na nějakého zesnulého klienta?

Na vážný mail z yahoo, který byl propuštěn přes filtry, jsem se dočetl příšernou tragédii! Cituji:

JAMES TOSSY CHAMBERS (Partnership offe…word).doc248 KBViewDownload
Vážení,
Je skutečným potěšením pro mě kontaktovat, prosím, nenechte se uražený obdržení tohoto e-mailu, protože jsme nevěděli dříve. Začnu tím, že představí sám. Jsem Barr. James Tossy, právník povoláním a osobní právník vašeho pozdního bratrance se stejným jménem, které jste kdysi pracoval s Shell Company v Lomé-Togo jako dodavatel a žil celý život v západní Africe.
12. listopadu 2006, můj klient, jeho manželka a jejich jediný syn měl autonehodu, která si vyžádala život.

Vzhledem k tomu incidentu došlo, jsem se snažil kontaktovat člena rodiny, takže jsem spadnout na vás. Já vás kontaktovat repatriovat své fondy v hodnotě 12 milionů eur (uložené v bance v Togu) podle mého zesnulého klientem.
Chci svůj souhlas prezentovat vás jako nejbližší příbuzný zesnulého, protože jste nést stejné příjmení, tak, že výtěžek z tohoto účtu může být vyplacena na váš účet ve vaší zemi jako nový příjemce. Po úspěšném přenosu, budeme sdílet prostředky 50/50 pro vás a já.

Na přijetí spolupracovat za transakci, laskavě jsem prosit, abys mi poskytnout s ID informací:
Jméno: .............­............
Příjmení: .............­..........
Národnost: ...................
Sex: .............­.............­..
Věk: .............­.............­..
Zaměstnání: .............­.......
Manželský Situace: .............
Soukromé telefonní a faxová čísla: ............
Prosím, odpovězte mi na můj soukromý e-mailem: jamestossy@yandex.com Pro více informací.
Sincerely,
Lawyer. James Tossy
one file248 KB
JAMES TOSSY CHAMBERS (Partnership offe…word).doc248 KB

a já odpověděl, že Oui, James Tossy, je vous connais. Vous avez-moi d'emprunter un million. Je vous suggère immédiatement, sans délai Voyage à la République tchèque. Il ya la sécurité. Nous allons travailler sur le terrain. Dans l'agriculture. Cultiver. Nous allons passer un bon moment ensemble. Je me fie à votre aide, nous en starve République tchèque. Votre fidèle ten a ten.
-
Co s tím, mám mu slíbit, že mě dáte pro něj peníze? Mě to nepotěší, ale pan James Tossy bude zářit.

Odpovědi
Drap

Samozřejmě, pokud chceš přijít o peníze, tak mu to slib.

anonym

Jasně, napiš co chceš, ještě přidej, že se za něj budeme modlit, aby vše dopadlo, tak jak má, protože tak to má být a tak je to správné 😁

setapouch

Napis mu, ze jsi chudy a na zalozeni uctu potrebujes pet tisic, at ti je posle.

Minas

Je to hoax, nic více.

anonym

Ano hoax,

turbo085

Je to někdo koho znáš?
Jestli ne tak si užij dluhy;)

ptáč

Tak já mu tedy africkému advokátovi napíšu, že spousta lidí mu fandí, a že mu slibujeme.

Luxx

slíbené dlouho vydrží :D

cochee

Že se ti chce s tím ztrácet čas. Já se taky zabývám spoustami býkovin a zbytečností, ale až takovou???

setapouch

Tohle není až taková blbost, jak se zdá. Skutečně existují lidé, kteří na takovéto maily úmyslně odpovídají. Proč? Pomáhají tak druhým.

První mail je vygenerovaný a odeslaný automaticky. Když na něj někdo odpoví, částečně se dá reagovat automatizovaně. Ale nejpozději na další reakci už nastupuje skutečný člověk. A pokud je druhá strana šikovná, dokáže vázat kapacity útočníka na nesmyslnou komunikaci, ze které nakonec nic nemá.

Pepa25

No, argument „blokování času“ mi přijde slabý … Spíš jen člověk potvrdí funkční email, který dotyčný na druhé straně milerád přeprodá dál …