Můžete mi prosím někdo sdělit pojem nemoci, která se nazývá Idiopatická trombocytopenická purpura D69.3?

Před měsícem ji diagnostikovali mému tatínkovi a je zřejmé, že je to něco velice
zákeřného, rakovina to není, nic zhoubného, ale přesto mu z krve neustále mizíkrevní destičky a tím se cítí velice unavený a velice se zadýchává, ikdyž mu destičky hrnou do těla přímo v tunách, pořád strašně rychle mizí. Děkuji předem za jakoukoliv informaci.

Nejlepší odpověď
Retko

Ahoj. Neco malo o tom pise wikipedie
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/I­diopatick%C3%A1_trom­bocytopenick%C3%A1_pur­pura

A nebo tady
http://www.ce­lostnimedicina­.cz/idiopatic­ka-trombocytopenicka-purpura.htm

Jinak muzes jeste zadat nazev do googlu. Je tam toho dost.

Další odpovědi
Nika

Idiopatická trombocytopenická purpura seu morbus maculosus Werlhofi (ITP) je nejčastější stav, při němž má člověk bez jakýchkoliv známých příčin (idiopaticky) nízký počet krevních destiček (trombocytopenie). Ve většině případů má onemocnění původ v protilátkách proti krevním destičkám. ITP je často asymptomatická, ačkoliv velmi nízký počet krevních destiček může vést z viditelným symptomům, jako je purpura (modřiny), či mnohem závažnější krvácení.

Rozlišují se dvě fotrmy:

  • akutní – vyskytuje se převážně v dětském věku s častou spontánní úpravou.
  • chronická

Nic jiného jsem bohužel nenašla.

Michal

Vyhledejte si na internetu stránky ordinace.cz