Avatar uživatele
Miroslavst

Můžete mi prosím fundovaně vysvětlit?

Když si připlatím 10 hal. na 1kWh za elektřinu, bude mi ČEZ dodávat tkz. zelenou energii, tedy energii získanou z obnovitelných zdrojů.
Jak to udělají? Já si připlatím a soused ne. Do baráku ale vedou jen jedny dráty.
To mi budou posílat poštou nebo jak?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? quentos, anonym před 4987 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

tak jsem se ptala na názor svého muže a odpověděl mi že akorát uvidím vzteky zeleně a to zadarmo

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Bumbes

Jediný rozdíl bude, že budeš stoprocentně vědět, že tvůj „zelený desetník“ shrábne do kapsy nějaký „elektro-zlatokop“.
To je to poznání, které nám ukazuje principy myšlenek Vašíka z Hradu tatínka tunelářů;
cituji některé jeho chytrosti:
„Ekonomika se vyléčí sama“, „Neznám špinavé peníze – Je obtížné rozlišit čisté a špinavé peníze, protože to na nich není poznat“, „Smog je bohatý na vitamíny“, „Je potřeba udržet a obhájit paradigma naší politiky“ (tunely ODS), „Hrdinové dnešní etapy nebudou politici, ale podnikatelé“(že by měl na mysli tuneláře?), „Nové strany jsou největším nebezpečím demokracie“(asi mu vadí boj VV proti tunel-lobby), „Není potřeba přijímat zákony. Drobné akcionáře ovládne neviditelná ruka trhu“(pokud se zlodějině, úplatkům a lobbingu dá říkat trh), „vláda zákona je moralistické kázání a prázdný slogan“, „Pět miliónů korun je pod mé rozlišovací schopnosti“…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
atriplex

Je to velmi prosté. Elektřina je jen jedna. Vy svým finančním příspěvkem přispíváte na to, že ČEZ je využije na stavbu a výrobu ekologických zdrojů výroby elektřiny. Např. bude-li ČEZ stavět elektrárnu na spalování biomasy, vaše peníze poputují tam.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Pre vás rozdiel bude len vo vašej a ich cene.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Příroda a životní prostředí