bobánek

Můžete mi poradit jak získat trvalé bydliště na měs.úřadě?

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud nemáte trvalé bydliště nikde, máte ho automaticky na úřadě.
Např.: Pokud máte napsané trvalé u rodičů, ale u rodičů nebydlíte.. oni dojdou na úřad a odhlásí vám trvalé bydliště u nich.. Tim pádem jste bez trvalého bydliště a máte ho na úřadě..

Jinak jak přesně to všechno funguje to nevím.. Todle je konkrétní případ z mého okolí..

Další odpovědi
Miroslavst

Bobánku, není to tak jednoduché jak to na první pohled vypadá.
Takže dejme tomu, že chci odhlásit TP své dceři, jelikož a protože.
Zajdu na MÚ, kde podám návrh a zároveň musím uvést skutečnosti, které mě k tomu vedou. Nepobývá na adrese, nechodí tam atd.
Úřad zahájí správní řízení na jehož konci může být rozhodnutí o zrušení TP. Jelikož člověk nemůže být bez TP, zřídí mu tkz. ohlašovna TP na MÚ v jehož obvodě měl naposedy TP.
Takže nejde jen tak přijít a říct, ruším TP a dejte mě na MÚ.