SanJay .

Můžete mi někdo vysvětlit tento vtip ?

Jak svádí malomocné děvče chlapce?
Háže po něm oči.

Tento vtip mi nedává smysl. Není snad „malomocenství“ onemocnění kůže ?

Nejlepší odpověď
Mravenec

Ano je, odpadávání částí těla…

Takže ty oči vyloženě hází. 😉

Další odpovědi
Lubek

No právě – kůže se rozpadá, oči nedrží. Ale moc veselé to není.

annas

Vtip dává smysl, když si uvědomíte, původní význam slova malomocný – : podle PSJC.

  1. Původní význam přídavného jména „malomocný“ = slabý, bezmocný.
  2. Odvozený význam je pak malomocenstvím nemocný. – i takový člověk je slabý, bezmocný proti ošklivé chorobě apod.

ad 1. Takže dívka háže po chlapci očima, protože je slabá žena ve významu nerozhodná, , málo energická, bojácná, tudíž si netroufne chlapce oslovit.

ad 2. Pokud bereme význam podle bodu 2 – jde o černý, až morbidní „humor“, nikoliv vtip.

Ale i v tomto případě je dívka bezmocná proti odpadávánlí částí těla …