autacek

Můžete mi někdo vysvětlit, pokud se stane na půdě poslanecké sněmovny například vražda..

a pachatelem bude poslanec, tak i když jej poslanecká sněmovna vydá, tak se bude muset trestní stíhání zastavit ?
Doplňuji:
Pokud vrchní soud vykládá pod slovem „projev“ jakékoli jednání poslance ve sněmovně, byť byl bylo u normálního člověka pokládáno jinak za protizákonné, tak si tím nejsem tak úplně jist, obzvlášť když by byl tento čin součástí politického vyjednávání.

Odpovědi
Drap

Imunita se netýká násilných trestných věcí.

Olmann

Ne, stíhán bude.