Avatar uživatele
expeedy10

Můžete mi někdo poradit nějakou nátěrovku, která by ty okapy ochránila proti korozi a zároveň vytvořila efekt mědi?

Dobrý den, měl bych takový dotaz – mám na domě železné okapy a chtěl bych je přetřít tak, aby vypadaly jako měděné. Můžete mi někdo poradit nějakou nátěrovku, která by ty okapy ochránila proti korozi a zároveň vytvořila efekt mědi?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? petka před 4081 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Máš opravdu železné ? Lak HAMERITE je samozákladový a vyrábí se v měděné patině. Dokonale odolný proti povětrnostním podmínkám. Půjde to i na zoxidovaný pozink.
Doplňuji:
http://www.eshop-barvy.cz/soubo­ry/Hammerite%20vzor­kovnice.pdf

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
expeedy10

Tak jsem nakonec dal na radu profesionálů. Starou barvu z okapů jsem očistil, okap natřel rychlezasychající základovkou LAS 2600 a na to jsem dal vrchní email s efektem v měděném odstínu. Ten email je kladívkový, takže to ještě prohlubuje efekt mědi. Jsem maximálně spokojený. Výrobce se mi zeptal na všechny podrobnosti, jestli není ten okap hliníkový, pozink a tak. To bych tam pod to musel ještě natřít nějaký základ na lehké kovy, který taky vyrábí. Úplně nejlepší bylo, že jsem si to všechno objednal přes jejich internetový obchod (www.sincolor.cz) a došlo mi to až domů 🙂 Je zima, tak jsem to natíral v dílně a fakt rychle to zasychá, takže žádné dlouhé přestávky. A na zloděje mám kulovnici…:)

před 4075 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanulka11

vzhled mědi bych neriskovala- hrozí krádež .....

před 4081 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek