Dane

Můžete mi doporučit vývojové prostředí a tutoriály k učení programování v jazyce C#?

Nejlepší odpověď
setapouch

Vývojové prostředí jednoznačně Visual Studio (nebo jeho zdarma šířenou verzi Visual C# Express).
Tutoriálů je na Netu spousta, ale já bych doporučil zainvestovat do knížky, např. http://knihy.cpres­s.cz/visual-c-2005-bez-predchozich-znalosti.html . Je sice stará (verze šly 2005, 2008, 2010 a 2013), ale základy se nezměnily. Získáš z ní za pár korun ucelené základy, na které dál navážeš.
Mimochodem, pořád dělám ve Visual Studiu 2008 (novější verze neobsahují takové změny, aby mi to stálo za ty vyšší HW nároky).
Doplňuji:
A až budeš znát základy, doporučuju http://msdn.mi­crosoft.com/en-us/library/gg145045(­v=vs.110).aspx – najdeš tam informace, vysvětlení a příklady kódu pro téměř všechny třídy .NET Frameworku, použij je na vytváření vlastních aplikací. Postupně si je upravíš nebo zahrneš do své Knowledge Base a nebudeš muset objevovat kolo:)

Další odpovědi
AndysekCze

co třeba visual studio express a tutorial máš např. na www.itnetwork.cz