Shanty

Můžete mi charakterizovat Paštiku z kuřecích jatek a brusinkovou omáčka? PROSIIM

Doplňuji:
Můžete mi charakterizovat Paštiku z kuřecích jater a brusinkovou omáčka? PROSIIM

Nejlepší odpověď
annas

Nevím, co si přesxtavujete pod pojmem charakteristika paštiky. Paštiku dělávám, někdy k ní přidávám i níavařené brusinky.

Je to delikátní ppchoutka, Její příprava rozhodně nepatří mezi nejsložitější pokrmy. Je to pochoutku na několik snídaní či večeří. Možná vám také připomene dávno zapomenuté chvíle, kdy domácí paštiku vyráběla vaše babička.

Játrovou pochoutku můžete podávat třeba s brusinkovou omáčkou a opečeným toastem jako předkrm. Skvěle chutná ale i jen tak namazaná na rohlíku nebo chlebu. Paštiku můžete také věnovat jako jedlý dárek, případně ji servírovat o silvestrovské noci. V chladu vydrží přibližně týden.

Jinak se podívejte na recept do odkazu, projděte si i diskusi.

http://ona.id­nes.cz/pastika-c5d-/recepty.aspx?c=A111201­_152311_recep­ty_job

Další odpovědi
beer

Nemohu tak docela.
Paštika existuje lecjaká, ale z jatek ne, pouze z kuřecích jater, kdy jsou výchozí surovinou právě kuřecí játra a receptů je spousta https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=bru­sinkovou+omáč­ka&sourceid=o­pera&ie=UTF-8&oe=UTF-8#q=pa%C5%A1t­ika+z+ku%C5%9­9ec%C3%ADch+ja­ter.
Brusinková omáčka se vyrábí z brusinek a rovněž existuje celá řada receptů https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=bru­sinkovou+omáč­ka&sourceid=o­pera&ie=UTF-8&oe=UTF-8#q=brusinkov%C3%A1+om­%C3%A1%C4%8Dka, používán se hlavně při přípravě zvěřiny

anonym

To zas já, na kuřecích jatkách, paštiku koupil!

huxa

Jedla jsi v češtině rohlík s paštikou? 🙂