Zlatý

Můžeme se, kteří tady přispíváme, považovat za kolegy - kolegyně?

============================== ==
Takže nespolupracujeme na chodu těchto stránek, soudruzi? :-)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Stříbrný

Jeden profesor na VŠ nám řekl něco ve smyslu: Vy i já jsme tu proto abychom společně pracovali na rozšiřování znalostí a vědomostí. Proto oslovení "kolego" mezi námi považuji za správné.

Další odpovědi:

Pokročilý

Slovo kolega je přejaté z cizího jazyka a váže se k zaměstnání. Doslova by se dalo přeložit jako spolupracovník - což nejsme. Přesnější by v tomto případě asi bylo slovo soudruh - soudružka, což v pravém, nezpolitizovaném smyslu slova znamená "druh ve společné věci" :)

Stříbrný

Neznáme se osobně, takže slovo kolega/yně možná není tak úplně na místě. Admin používá raději slovo komunita. Pokud zůstane vše v mezích slušnosti, bude to asi nejvýstižnější označení.

Zlatý

Výraz kolega si spojuji se společným zaměstnáním, kolegové tedy nejsme. Jsme druzi ve společné věci, čili soudruzi, ale slovo soudruh nabylo časem jiného významu. Navrhuji oslovení "sestro, bratře".

Pokročilý

Ad lamalam

já tedy u hasičů jsem, pokud jsou tady také, tímto je zdravím bratře a sestro, jinak bych uvítala nějaké oslovení, které by bylo hodné zdejších, no jak to honem říct...přispívatelů :-)
pokud jsme komunita, byla by to otázka pro Anas :-), jak je gramaticky správné oslovení

Zlatý

Jsme členové komunity. Zároveň uživatelé těchto stránek. Takže bychom se mohli považovat za "spoluuživatele". :-))

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3361
Zlatý Drap 1793
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1114
Zlatý marci1 1079
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 653

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.