Brytass

Můžeme jet s kámošema do kempu sami když nám nebylo 18?

Zdravim,

chci se zeptat, zda můžeme o prázdninách s kamarádama jet do kempu i když nám nikomu není 18 let? Všem nám je teď 16, mně na začátku srpna 17. Byli bychom tam třeba 5 dní.

Díky za odpověď.

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

Většinou jo, u nás kempy ubytuji i starší 15 let bez rodičů, pro jistotu do kempu zavolej a ověř si to, ale většinou v kempu problém není.

Další odpovědi
lexx

myslím že zakázané to není takže…
Doplňuji:
Gecco nepřeháněj…za mejch let se v osmnácti chodilo na vojnu (ZVS) a dotyčnej po zácviku řídil tank, OT, BVP, skákal na padáku nebo obsluhoval raketomet…to jsme 25 let po „revoluci“ takové bábovky ?

gecco

Jo – ale vřele doporučuju, abyste každý měl prohlášení rodičů o tom, že smíte ´dovolenkovat´ sami a že o tom rodiče vědí – pro každý kemp jedno (nemusí mít ověřený podpis)…
😉
Něco jako.
Já, otec/matka/zákonný zástupce (jméno, bydliště, telefon) nezletilého (jméno, bydliště, čOP) svoluji s pobýváním mého syna/dcery ve dnech (od-do) v kempech/uby­tovnách… (seznam).
Datum, podpis…
😉

malinak812

Taky předpokládám, že když vám je více jak 15, tak by to neměl být problém. A pokud ano, budete si prostě muset počkat až vám bude 18. 🙂 Jinak já taky přemýšlím, že letos po dlouhé době zase vyrazím někam kempovat. Už dlouho jsem nikde nebyl a myslím si, že by to mohla být zajímavá alternativa klasické dovolené. Jen teda věci na kempování bohužel nemám. To se ale naštěstí dá objednat, třeba z https://www.pa­rys.cz/campin­g/

gecco

Lexx – nejde o to, že by šestnáctiletí nezvládli zakempovat – ale o to, že podle zákona nejsou plnoletí…
😉

Brytass

Dobře, díky :)