mosoj

Může zvíře provést sebevraždu ?

Znáte nějaké případy?
Doplňuji:
Bannán 88 , máš pravdu dával jsem to před chvilkou. Někdo to neunesl ať už z jakýchkoliv důvodů a smázl to.
Při tom jsou známy případy kdy i pes neunesl smrt svého pána a sám svůj
ukončil. Hromadné sebevraždy mořských živočichů, důvody nejsou známy atd, atd.

Nejlepší odpověď
Banán88

nebylo to tu uz? zminoval jsem stira.. pokud stira postavite do pozice z ktere nema uniku a predpoklada svou smrt, tak si do tela vpravi vlastni „zihadlo“ ..
Doplňuji:
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=n-D1LuoJSXQ

Další odpovědi
jjj123456789

Ano, delfín se musí v pravidelných intervalech nadechovat nad hladinu, a když se mu už nechce žít, tak prostě nevyskočí.
http://xman.id­nes.cz/sex-s-delfinem-margaret-lovattova-dri-/xman-styl.aspx?c=A140617­_171848_xman-styl_fro
Je to tam popsané přibližně uprostřed článku.

redy

Neznám, to jako by si řeklo mám toho dost, jdu skočit z okna, nebo do vody?Oběsit by se nemohlo 🙂
Zvířata maj pud sebezáchovný.

Doplňuji:
www tak to vidím i já 🙂

arygnoc

velryby (kytovci všeobecne), luméci, mravenci (pri obrane, živelnej pohrome – stavajú zo svojich tiel mosty, hrádze, …), včely, sdoácnené druhy (odmnietanie stravy po smrti pána). …

a určite by sa našlo viac.

;-Q
Doplňuji:
a máte to ako jazykový hlavolam :DD

srry, v chvate písané

;-Q

www

NE, toto umí jen lidé !!
Jenže vím, že moje argumentace proti ‚jedna paní povídala‘ jsou zde zbytečné, viz odpovědi na starší a téměř stejnou otázku 😉 .
Doplňuji:
Jen na okraj:
Slovo sebevražda je ‚terminus technicus‘, který zvířata neznají, poněvadž se neřídí vůlí jako člověk, nýbrž přírodními zákonitostmi. Ty jsou pro nás už dávno jiné, proto jakoby nepochopitelné. To, co může laik považovat za zvířecí sebevraždu, je po troše studia lehce pochopitelné a ‚sebevraždě‘ odporující!

Klára K.

teď nevím, jestli je to pravda, nebo ne, ale docela často se říká, že lumíci skáčou hromadně z útesů…
Každopádně škorpion je schopen se zabít vlastním jedovatým ocasem, když ho chytí nějaké zvíře a škorpion ví, že ho bude bolestivým způsobem zabíjet…

anonym

Ano,můj pejsek si sám ukončil život skokem pod auto,byl asi 3měsíce nemocný a veterinář mi řekl,že jsme měli spolu ohromnej vztah,on se uměl i stydět.
Nikdy na silnici za svých 11let nešel sám,je to cca 200metrů až po jednom záchvatu letos v lednu,prostě to cítil a šel.Mám na něj aspon vzpomínku,že to byl můj největší kamarád,nechal jsem mu udělat na zahradě na památku pro všechny co ho měli rádi náhrobní desku u hrobečku.

jiriii

Naše kočky skáčou pořád pod auta:-(
Doplňuji:
Asi je málo krmíme:-D

zjentek

smutek ..to je způsob, jak si zvířata záměrně přivodí nemoc a později smrt.
U lidí je to to samý, ale tam se to nepočítá ..třeba když týraný citlivý osoby umíraj na rakovinu, tak jejich trýznitelé žijí vesměs hodně dlouho a bez postihu. No, žijou není přesný výraz ..spíše jen tak dlouhé roky sedí s klobáskou a pívem u nějakýho sitkomu, nejspíš u comebacku. The Simpsons sledují taky, pouze jaksi jinýma očima než tvůrce ..jsem sešel z tématu ..pardon

annas

Sice jsem ve své odpovědi uvedla příklady domnělé sebevraždy ale doplnila názorem odborníka, že o sebevraždy nejde.

„Sebevražda je akt vzít si svůj život dobrovolně a záměrně. . Podle Merriam-Webster většina expertů nevěří, že zvířata jsou schopna takového činu. Nicméně to neznamená, že zvířata občas nezemřou záhadným způsobem, že jejich smrt vypadá jako sebevražda. Třeba kdy vodní živočichové Vyplucjí ze míst,k deo pobývají, může to vypadat pro netrénované oko jako sebevražda. “

http://animal­s.howstuffwor­ks.com/animal-facts/animals-commit-suicide.htm

Další informace:
Duncan Wilson, vědecký pracovník na univerzitě v Manchesteru ve Velké Británii řekl: „Chybí schopnost u zvířat vizualizovat a přijímat vlastní smrt, jde o pud sebezáchovy.“

http://www.li­vescience.com/33805-animals-commit-suicide.html

redy

Jugar to nemyslíš vážně,
Zvíře cejtí svůj konec, někam zaleze a umře,ale rozhodně nejde skočit pod auto.

Banán88

https://www.y­outube.com/pla­ylist?list=PL3D4B8D6A­F16227F5