edguy

Může žena,která je na MD,má 3800Kč měsíčně,jít do insolvence?Ptala se,ale musí mít potvrzení od někoho kdo je zaměstnán,

že jí bude měsíčně přispívat 10000 měs,pro případ,že soudem určenou splátku nebude moci uhradit,proč se do toho nezapočítává i příjem manžela,který je zaměstnán,průměr 16000Kč měsíčně?

Odpovědi
Mapel

Ta otázka je dost zmatená. Pokud nemá někdo peníze, tak požádá o insolvenci, tak za stanovených podmínek má právo na oddlužení. Když je vdaná, tak se započítává příjem rodiny, ale při výpočtu minima s předepsanou úhradou nepostačuje příjem manžela a je potřebný další potvrzený příjem. Pokud nepůjde do insolvence, bude se jí dluh zvětšovat.