Může zbraň při čištění náhodně vystřelit?

Bylo to řečeno v jednom filmu, takže to může být fikce, ale co kdyby byl náboj neumyslně nabit v
komeře např z předchozího používání a vlastník by při čištení spoušti vystřelil?

Nejlepší odpověď
Kepler

Jistě, stačí mít zbraň odjištěnou a zavadit o spoušť. Ovšem čistit zbraň nabitou je porušení elementárních pravidel, stejně tak jako vynechat kontrolu zbraně před čištěním.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Ano, může, při nedodržení bezpečnostních opatření. Není proveden výstřel naprázdno atd.
I můj děda prostřelil nohu u stolu, když šel zbraň čistit a zapomněl na vybití.

klumprt

Ano. I když normální je zbraň před čištěním rozebrat, takže náhodná střelba je v takovém případě vyloučena.

dubraro

„Výstřel při čištění“ je eufemismus pro sebevraždu služební zbraní.

talka

Můj otec střelil do pelesti postele; ještě že tam nikdo nebyl.

anonym

To jsem rád, že to dobře dopadlo. Měli by zbraně vydávat jen po důkladném proškolení včetně čištění. Toť můj názor. Jasně, že dřív se nic takového nedělalo a ani zpětně dělat nebude, ale myslím, že by to bylo rozumné.