Janet

Může zaměstnavatel strhávat peníze ze mzdy za nadspotřebu pohonných hmot.Jedná se o kamionovou dopravu.

Odpovědi
arygnoc

No to je problém.
Záleží na tom, čím je nadspotreba spôsobená, či je automobil majetkom zamestnávateľa, či je nejaká spotreba (limit) podchytený v technickom stave vozidle, resp. zmluve (pracovnej – miesto výkonu práce – v tomto prípade presne stanovené vozidlo, jeho technický stav, stanovená spotreba bez nákladu, s nákladom a pod.), a pod.
Nadspotreba je vágny termín a nie je mi jasné, z čoho zamestnávateľ vychádza (opäť: technický stav vozidla, náklad, dopravná situácia [v zápche, v meste je samozrejme spotreba vyššia].
Ako hovorím – je to ťažké.
Buď si nechať podchytiť nejaké podmienky zmluvne, alebo zmeniť zamestnávateľa.

cukrar

Ne nemůže, podle práva to nejde…podle přání zaměstnavatele a­no..