Georgo2010

Může zaměstnavatel přinutit zaměstnance vzít si nucenou dovolenou,když není co dělat?A co když už je dovolená vyčerpána?

Nejlepší odpověď
Makina

A co má chudák zaměstnavatel dělat jiného, když se mu opravdu nepodařilo v dnešní době sehnat práci. Tak Vás tam má nechat sedět jen tak? Víte, přijde mi, že když mají lidi hodně práce, tak nadávájí a brblají, že je moc práce, kdo to má dělat, zaměstnavatel chce přesčasy…a když je práce málo, nebo není zrovna žádná, tak taky nadávájí a brblají, že není práce, že neschopný zaměstnavatel nic nesehnal…Lidem se asi nikdo nezavděčí…

Další odpovědi
anonym

Nejen že může, ale dokonce musí, aby neporušil práva a povinnosti dobrého hospodáře (Obchodní zákoník).
Sám jsem to kdysi zažil, nejprve celozávodní dovolená a poté placené prostoje ve výši 60% průměrného výdělku.
(Na tyto situace pamatuje i ZP).

fcoop

Pořád lepší,než výpověď ze stejných důvodů.
Vyčerpaná – neplacené volno.
Zákoník práce – to je v těhle případech jen chiméra.
Vždy si poradí.Zkus to vzít obráceně – co bys dělal na jeho místě?

jmhad

Pořád si pletete „přinutit vzít si dovolenou“ a pod. Nástup dovolené určuje zaměstnavatel, přičemž by mě přihlédnout k zájmu zaměstnance.
Jinými slovy-zaměstnanec nemá žádné právo říci „Já chci či nechci dovolenou“.Ale to platilo i dávno.Jenže tehdy do toho silně kecaly odbory.