Bronzový

Může zaměstnavatel přinutit zaměstnance vzít si nucenou dovolenou,když není co dělat?A co když už je dovolená vyčerpána?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

A co má chudák zaměstnavatel dělat jiného, když se mu opravdu nepodařilo v dnešní době sehnat práci. Tak Vás tam má nechat sedět jen tak? Víte, přijde mi, že když mají lidi hodně práce, tak nadávájí a brblají, že je moc práce, kdo to má dělat, zaměstnavatel chce přesčasy...a když je práce málo, nebo není zrovna žádná, tak taky nadávájí a brblají, že není práce, že neschopný zaměstnavatel nic nesehnal...Lidem se asi nikdo nezavděčí...

Další odpovědi:

Nejen že může, ale dokonce musí, aby neporušil práva a povinnosti dobrého hospodáře (Obchodní zákoník).
Sám jsem to kdysi zažil, nejprve celozávodní dovolená a poté placené prostoje ve výši 60% průměrného výdělku.
(Na tyto situace pamatuje i ZP).

Zlatý

Pořád lepší,než výpověď ze stejných důvodů.
Vyčerpaná - neplacené volno.
Zákoník práce - to je v těhle případech jen chiméra.
Vždy si poradí.Zkus to vzít obráceně - co bys dělal na jeho místě?

Bronzový

Pořád si pletete "přinutit vzít si dovolenou" a pod. Nástup dovolené určuje zaměstnavatel, přičemž by mě přihlédnout k zájmu zaměstnance.
Jinými slovy-zaměstnanec nemá žádné právo říci "Já chci či nechci dovolenou".Ale to platilo i dávno.Jenže tehdy do toho silně kecaly odbory.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1812
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 657
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 388
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.