Může zaměstnavatel při dohodě o ukončení prac. poměru rapidně snížit osobní ohodnocení?

Ve firmě jsme se se zaměstnavatelem dohodli na ukončení PP, vše bylo v pořádku až do doby než mi přišla poslední výplata. Mé osobní ohodnocení činilo 50% ze mzdy, ale v při poslední výplatě nebylo ani 10%, zaměstnavatel to zdůvodnil tím, že již ve firmě nepracuji, tak nemá důvod mi platit "něco navíc", i přesto že jsem pracoval stejně, ne-li vice jako ostatní zaměstnanci na stejné pozici a kteří dostali standardní ohodnocení. V prac. smlouvě osobní ohodnocení nijak blíže definováno nemám, pouze že je součástí fixní složky. Mohu se nějak dovolat nápravy?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Mohu se nějak dovolat nápravy?
ano můžete, ale nic Vám to nebude platné. Páč zaměstnavatel Vám nemusí dát vůbec nic z osobního ohodnocení, když "V prac. smlouvě osobní ohodnocení nijak blíže definováno nemám, pouze že je součástí fixní složky"

Další odpovědi:

Zlatý

Již jednou zde byla podobná otázka ohledně osobního ohodnocení. Takže odpovídám ano může.
Osobní ohodnocení je nenároková složka mzdy a vy můžete být jen rád, pokud něco dostanete, narozdíl od mzdy, která je popř. pevně stanovena.
Pokud vám zkrátí tak vám os.ohodnocení vyplatil, ale také nemusí nic.

Zlatý

Ty ku*vy můžou všechno.Na ně je nějaký zákoník krátký!

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.