Avatar uživatele
anonym

Může zaměstnavatel při dohodě o ukončení prac. poměru rapidně snížit osobní ohodnocení?

Ve firmě jsme se se zaměstnavatelem dohodli na ukončení PP, vše bylo v pořádku až do doby než mi přišla poslední výplata. Mé osobní ohodnocení činilo 50% ze mzdy, ale v při poslední výplatě nebylo ani 10%, zaměstnavatel to zdůvodnil tím, že již ve firmě nepracuji, tak nemá důvod mi platit „něco navíc“, i přesto že jsem pracoval stejně, ne-li vice jako ostatní zaměstnanci na stejné pozici a kteří dostali standardní ohodnocení. V prac. smlouvě osobní ohodnocení nijak blíže definováno nemám, pouze že je součástí fixní složky. Mohu se nějak dovolat nápravy?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4873 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
cukrar

Mohu se nějak dovolat nápravy?
ano můžete, ale nic Vám to nebude platné. Páč zaměstnavatel Vám nemusí dát vůbec nic z osobního ohodnocení, když „V prac. smlouvě osobní ohodnocení nijak blíže definováno nemám, pouze že je součástí fixní složky“

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Miroslavst

Již jednou zde byla podobná otázka ohledně osobního ohodnocení. Takže odpovídám ano může.
Osobní ohodnocení je nenároková složka mzdy a vy můžete být jen rád, pokud něco dostanete, narozdíl od mzdy, která je popř. pevně stanovena.
Pokud vám zkrátí tak vám os.ohodnocení vyplatil, ale také nemusí nic.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Ty ku*vy můžou všechno.Na ně je nějaký zákoník krátký!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek