Může zaměstnavatel po návratu zaměstnance s pracovní neschopnosti snížit funkci ?

V roce 2001 jsem nastoupil do zemědělského podniku jako ošetřovatel skotu. Před pěti lety jsem získal řidičské oprávnění typu C. Od té doby jsem pracoval jako obsluha kolového nakladače. V březnu letošního roku jsem nastoupil k pracovní neschopnosti. Po ukončení pracovní neschopnosti po dvou a půl měsíci mám nastoupit do zaměstnání. Rozhodnutím ředitele jsem byl sesazen bez udání jakéhokoli důvodu s obsluhy nakladače na ošetřovatele skotu jako náhradník a střídač při výběru dovolených a pracovních neschopnostech, evidentně s nižší mzdou. Mouhu se protí této situaci nějak bránit ? děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

V některých případech může, někdy dokonce musí.
Uvádíte moc málo informací, takže nelze posoudit,
jestli byl postup zaměstnavatele v pořádku.

Zaměstnavatel je povinen Vám přidělovat práci odpovídající pracovní smlouvě. Máte-li v pracovní smlouvě jako druh práce "ošetřovatel skotu", neměl Vás zaměstnavatel bez písemného dodatku převádět na obsluhu nakladače.

Další odpovědi:

Zlatý

Hlavně záleží na tom,co máte ve smlouvě.Pokud jste před lety nastoupil jako ošetřovatel skotu,tak nevidím důvod,proč byste to neměl vykonávat i nadále.To víte,delší pracovní neschopnost se jen tak "neodpouští!"

Pravděpodobně je to pro zaměstnavatele výhodnější,než vám dávat odstupné jo.

Bronzový

Máš podepsaný dodatek ke smlouvě? Pokud ano, je platný poslední dodatek, pokud ne, je platná smlouva.

Stříbrný

může, on všecko může...delší pracovní neschopnost bývá často důvodem k ukončení pracovního poměru, proto lidi chodí do práce s horečkou ze strachu o místo, svinská to doba, feudální poměry, ne k životu

Zlatý

Důležité je co máš ve smlouvě. Odvolat se samozřejmě můžeš , bude však o tom rozhodovat ten samý člověk a zřejmě ti to nepomůže. Pokud jsi zařazen proti smlouvě, můžeš trvat na dodržení smlouvy, nebo odejít.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.